Ігнат: Місцеві громади можуть закуповувати засоби РЕБ для протидії ракетам і дронів

Фото ілюстративне: Мілітарний

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що місцеві громади можуть закуповувати засоби РЕБ у цивільних виробників для протидії ворожим ракетам і дронам.

Про це Ігнат заявив в ефірі телемарафону в неділю, пише Українська правда.

«Це стандартна практика (протидія ворожим повітряним атакам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби – ред.). У нас є підприємства, які давно цим займаються. Зараз чимало цивільних підприємств долучені до виготовлення систем РЕБ.

Сьогодні в цьому напрямку ведеться активна робота. І це те, що можуть закуповувати місцеві громади, залучати ресурс. Зброю ж не купиш – стрілецьку, гармати, і ППО не купиш, але системи РЕБ, зокрема цивільних виробників, якщо вони робочі, їх треба перевіряти – це допомагає зберегти життя. І від дронів працює РЕБ, і може впливати на засоби повітряного нападу противника. Ракета може бути відведена, не долетіти до своєї цілі».

Ігнат зазначив, що «ця робота вже проводиться».

«Сьогодні керівники певних компаній вже думають про свій особистий захист, щоб захистити свої об’єкти. Це вже робиться… За цим майбутнє. Не потрібно витрачати дорогі ракети, якщо можна таким чином зупинити ворога», – сказав речник Повітряних сил.

Нагадаємо, під час комбінованої повітряної атаки Росії по Україні вранці 13 січня понад два десятки російських ракет та дронів не досягли цілей внаслідок самопідривів, влучання в безлюдні території та завдяки ефективній роботі українських засобів радіоелектронної боротьби.

В Інституті вивчення війни вважають, що виведення з ладу понад 20 повітряних цілей за допомогою «активних контрзаходів засобами радіоелектронної боротьби» може бути переломом українських можливостей радіоелектронної боротьби.

оренда квартири Львів

Новини