Ігнат пояснив, в яких випадках не оголошують тривоги через зліт МіГ-31К

Фото: Повітряні сили

Повітряні сили України не будуть оголошувати тривогу, якщо російський МіГ не становить загрози. Але точно дізнатися про це не завжди можливо.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат.

За його словами, партнери країн НАТО намагаються якомога швидше й якомога повніше інформувати Київ про той чи інший проліт МіГ-31К. «Плюс є наша розвідка. Але не завжди є інформація, з ракетою він летить чи без, чи це просто переліт, чи це бойовий виліт, чи просто тренувальний політ», – повідомив Ігнат.

«Якщо є точна інформація, що МіГ-31К не становить загрози – тоді, звичайно, не буде оголошуватись тривоги», – сказав він.

Речник також повідомив, що три основні аеродроми, з яких злітають МІГи, це Саваслейка, Моздок і Ахтубінськ.

Що стосується доручення президента Володимира Зеленського знайти рішення щоб кількагодинні польоти МіГів не паралізували всю Україну і зокрема столицю, Ігнат заявив, що «це питання не зовсім до нас».

«Повітряні сили і надалі інформуватимуть про загрозу через МіГи і надавати цю інформацію оперативному черговому ДСНС в Києві, який, власне, і запускає систему оповіщення. Водночас керівництво держави доручило профільним міністерствам та відомствам розробити рішення щодо реагування на польоти МіГ-31К. Яким буде це рішення – не берусь казати. Ми ж і надалі будемо інформувати про загрозу», – додав він.

оренда квартири Львів

Новини