Інакше може пролитися й американська кров. У Білому домі пояснили, чому допомагають Україні

Фото: Голос Америки

Три причини, чому для американців важливо і далі допомагати Україні, назвав під час брифінгу у Білому домі координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Про це пише Голос Америки.

Зокрема, високопосадовець озвучив застереження, що американцям поразка України коштувала б у майбутньому більше грошей і навіть «американської крові».

Джону Кірбі довелося відповідати на прохання журналіста пояснити американським виборцям, які «не повністю або не чітко розуміють, чому для Сполучених Штатів важливо так активно бути долученими до війни в Україні». Представник Білого дому насамперед порекомендував послухати виступ президента США Джо Байдена у Варшаві, де він «дуже чітко і переконливо пояснив, чому Україна має значення і чому ця війна має значення».

А також сформулював 3 наступні причини, чому слід допомогти Україні здобути перемогу на полі бою.

Війна за незалежність

«Банально, але правда, – сказав Джон Кірбі. – Це війна за незалежність, за законне право існувати як країна. Якщо якась нація на планеті розуміє суть цього, то це саме Сполучені Штати Америки, тому що нам довелося боротися за свою незалежність принаймні двічі».

«І нам потрібна була іноземна допомога для цього», – додав координатор Ради нацбезпеки зі стратегічної комунікації.

Наступним моментом Джон Кібрі назвав глобальний негативний вплив, який скоює війна Росії проти України у світі. «Тих, хто може подумати, що війна в Україні настільки далеко, що це не впливає на них, я б попросив згадати літо і високі ціни на газ… подивитися загалом на економічний ефект [дій Росії], на [спричинену війною] продовольчу незахищеність глобального півдня і країн середнього достатку, дефіцит продуктів харчування, енергетичну незахищеність».

Насамкінець Кірбі назвав вплив зброї президента Росії Володимира Путіна на світ.

За його словами, якщо партнери «складуть руки» і просто дозволять Путіну «отримати те, що він хоче» – захопити Україну, то на цьому президент РФ не зупиниться. Якою буде його наступна ціль? – запитав Кірбі. – І скільки ще грошей та крові, зокрема американської крові, це потягне за собою?»

Раніше Джо Кірбі заявляв, що США мають за мету притягнути Путіна до відповідальності, й забезпечити Україні допомогу у безпековій, економічній і гуманітарних сферах.

оренда квартири Львів

Новини