Іноземці використовують українські виші, щоб потрапити в ЄС – ДМС у Львівській області


Через війну у Львівській області майже наполовину зменшилась видача документів для іноземців на постійне та тимчасове проживання.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів начальник  головного управління Державної міграційної служби у Львівській області (ГУ ДМС ) Юрій Татомир.

За його словами, якщо в 2021 році посвідок на тимчасове проживання на Львівщині отримали 500 іноземців, то в 2022 році таких було лише 300. Лідерами з отримання дозволів є громадяни Туреччини, Китаю, країн Середньої Азії.

З іншого боку, за словами посадовця, помітною стала й інша тенденція. Багато іноземців з Африки та Близького Сходу, навпаки, хочуть потрапити в Україну. Але лише для того, щоб згодом легко перетнути кордон з ЄС.

«Найпростішим способом потрапляння в Україну є зарахування до вищого навчального закладу. Для вишів важливо, щоб іноземці оплатили навчання. Університетам це цікаво. Відповідно, людина отримує наказ на зарахування, іде у відділення ДМС, яке обслуговує іноземців, отримує посвідку, яка дає їм право законно покинути Україну», – пояснює Юрій Татомир.

Таким чином, іноземець може навіть не навчатись у виші, а одразу прямує за кордон. За словами Татомира, тому міграційна служба намагається моніторити ситуацію.

Але в майбутньому, на думку посадовця, це може стати проблемою.

«Україна зараз стала країною з високим рівнем довіри до неї. Документ громадянина України вже коштує дуже багато. Тому після закінчення війни, потоки іноземців збільшаться в рази, щоб використати нас для транзиту», – говорить Юрій Татомир.

оренда квартири Львів

Новини