Іншого способу переламати хід бойових дій, крім застосування ядерної зброї, в росіян не лишилося – військовий аналітик

Фото: РИА Новости

На парад  у Москві до 9 травня росіяни знову викотили пускові установки міжконтинентальних балістичних ракет РС-24 «Ярс», які нібито можуть вражати будь-які цілі на планеті. Той факт, що це стратегічна зброя, а не тактична, свідчить про те, що Росія вирішила просто провести «пропагандистські заходи».  

Про це в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» заявив військовий історик Андрій Харук.

«Ні про які ядерні лякалки поки мова не йде. Поки що це лише пропагандистські заходи. Не фіксувались ще спроби підготовки до завдання ядерних ударів з виведенням боєголовок із сховищ. Є в мене така теорія, що все-таки певними каналами спецслужб Росію попередили, що цього робити все-таки не варто. І навіть в Росії розуміють, що застосування тактичної ядерної зброї – це перехід на якісно новий рівень протистояння і це їх стримує. Наприклад, через непередбачувану реакцію Китаю», – переконаний експерт.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Водночас іншого способу якісно переламати хід бойових дій, на його думку, крім застосування ядерної зброї, в росіян не залишилося.

«Так, вони достатньо ефективно використовують ці самі КАБи, але з надходженням засобів протиповітряної оборони вони не зможуть ефективно діяти. Все-таки КАБи – це не та зброя, яка здатна переламати ситуацію. Інша справа, що вони можуть намагатись робити це кількісно. Тобто, мобілізувати певну кількість військовослужбовців, сформувати з них нові дивізії і кинути це все проти України», – наголошує експерт.

Але тут, за його словами, у них може виникнути проблема, як забезпечити цю масу сучасною та ефективною зброєю, оскільки російська промисловість не здатна покривати втрати, не те, що виробляти зброю для нових бранців.

«Не думаю, що щось радикально у них зміниться. Вони можуть пробувати маневрувати на фронті, завдаючи ударів на різних напрямках. Не треба забувати, що ініціатива належить їм і вони можуть обирати, де завдавати ударів.

Але знову таки, нічого нового крім своєї тактики «м’ясних штурмів» вони запропонувати не можуть. Навіть ті штурми з використанням бронетехніки закінчується тим, що ця техніка дуже швидко нищиться. Вогневий вал артилерії і «м’ясні штурми» – це їхня тактика, яка використовувалась і в Бахмуті, і в Авдіївці, і зараз в Часовому Ярі», – говорить Андрій Харук.

оренда квартири Львів

Новини