Ситуація з громадським транспортом у Львові поступово вирівнюється – Олеськів
- Вівторок, 05 квітня 2022
Під час повітряної тривоги, водії громадського транспорту зобов’язані відвезти людей якнайдалі від критичних обєктів інфраструктури, що можуть підпадати під ворожі атаки, обстріли і бути потенційно небезпечними для людей. Окрім того, довезти пасажирів до тих місць, де є найближчі сховища і лише тоді відчиняти двері.
Про це, а також про те, яка ситуація у час війни, з електротранспортом та маршрутними автобусами у Львові, в інтерв’ю 1zahid.info – начальник управління транспорту Львівської міської ради Орест Олеськів.
– Пане Олеже, які зміни відбулися у роботі міського пасажирського транспорту з початком війни?
– У перші дні, перші тижні війни, ці зміни відчули на собі більшість мешканців. У той час як робота електротранспорту відбувалася без особливих змін, автобусні перевезення були дещо скорочені –частина маршрутів не працювала і це було пов’язано з рядом причин. Проте, зараз ми вже маємо, практично, повну стабілізацію перевезень. Більшість маршрутів працюють. Основні маршрути вже повернуті до тих перевезень, які були до війни. І ми вже виходимо на стабільну роботу. Але стримуючим фактором на сьогоднішні залишається комендантська година, яка впливає на час роботи транспорту. Через те, що й водії і персонал до початку комендантської години мають добратися додому, електротранспорт працює, практично, до 22 години, автобусне перевезення завершується дещо раніше – у районі двадцятої.
Також транспортні засоби, разом з водіями, особливо у нічний час, залучаються для перевезення внутрішньо переселених осіб до кордону і це впливає на те, що транспорту є недостатньо. Також, вони задіюються і для інших перевезень пасажирів.
Також, що впливає, дестабілізує і нерідко збиває графік, це повітряні тривоги. Особливо зранку, коли тривога триває до початку роботи і є тривалою (є відповідна інтрукція, згідно якої, водії, як і усі, зобов’язані ховатися в укриття), що затримує вихід на маршрути транспортних засобів.
– А що відбувається якщо транспортний засіб вже рухається маршрутом і лунає повітряна тривога? Згідно інструкції, водій зобовязаний зупинити транспортний засіб і випустити людей, аби вони бігли в укриття. Але іноді, на той час вони перебувають на таких ділянках маршрутів, де сховищ немає. Що тоді?
Водії поінструктовані на такі випадки. Вони зобов’язані довезти людей до тих місць, де є найближчі сховища і лише тоді відчиняти двері. І ще – вони повинні відвезти людей якнайдалі від критичних обєктів інфраструктури, що можуть підпадати під ворожі атаки, обстріли і бути потенційно небезпечними для людей. Щодо цього водії також добре поінформовані.
– Чи є проблеми з паливно-мастильними матеріалами та запчастинами для транспортних засобів?
Проблемою стало паливо. Особливо для АТП, які не мають великих самостійних сховищ для нього, бо паливо відразу ж зросло в ціні і стало дефіцитом. Зараз вже плюс-мінус більші АТП знайшли постачання, інші заправляються на заправках. Що стосується запчастин, то справді, частина запчастин є дефіцитні, оскільки деякі з них виготовляли підприємства, що перебувають нині в зоні бойових дій і частина з них пошкоджені і припинили свою діяльність. Тому перевізники зараз змушені шукати можливість закупівлі запчастин в інших місцях. Деякі вже потроху знаходимо, по інших – ще не має повного розуміння, де їх брати.
– Якою є ситуація з водіями, чи достатньо їх для забезпечення нормальної роботи транспорту?
До війни була проблема з водіями, а зараз вона ще більше загострилася. Частина водіїв, незважаючи на закон, який дозволяв їм не мобілізовуватися, пішли воювати – захищати нашу державу. Частина –залучаються для інших потреб.
– Якою є ситуація з електронним квитком і перевезенням пільговиків?
Щодо електронного квитка, то робота не припинялася, усі мешканці можуть без проблем подати документи на отримання леокарти. Їх видача увесь цей час не припинялася.
Змін щодо пільгових перевезень немає. Нові категорії не додавалися, а існуючі не припинялися.
– Наразі, до 31 травня на Львівщині продовжено карантин. Чи це впливає на режим праці міського транспорту?
Треба не забувати про епідеміологчну безпеку. Транспорт продовжують мити. Носіння масок як для водіїв так і для пасажирів, наразі, є обовязковим.
– Щодо 20 автобусів, що прибули з Польщі, у якому вони технічному стані? Коли і на яких маршрутах використовуватимуться?
Нам передали вже більше 20 атобусів, до кінця тижня їх вже буде до 30-ти. Поки що вони ще не перереєстровані на території України і є під польськими номерами. Цього тижня розпочнеться їх перереєстрація і після цього вони вже будуть задіюватися на маршрутах Львова і для перевезення внутрішньопереміщених осіб до кордонів. Також частина їх буде використовуватися для потреб, які є нині у воєнний час. Зараз якраз визначається, куди і які автобуси будуть застосовуватися. Ведеться дискусія – де саме ефективніше ми будемо використовувати довші автобуси, так звані «гармошки» і 13-ти метрові автобуси. Відповідно, їх потрібно буде застосовувати на одному якомусь марштуті. Вони усі в хорошому технічному стані, хоча вже мають досить великий пробіг – близько 900 тис.км. Але вони добре обслуговувались і вони ще нам послужать.
– Пане Олеже, які ще проблемні питання доводиться вирішувати?
Ускладнена, з усіх перелічених щойно причин, фінансова ситуація в транспорті. Коштів і до того бракувало, а зараз їх стало критично мало і це впливає на здатність, особливо приватних перевізників, повністю відновити маршрути. Зараз ситуація поступово стабілізується: з’являється пасажир, дещо впала ціна на паливо і приватні перевізники потрохи збільшують кількість транспорту на маршрутах.
Розмовляла Наталка Сохан
Новини
- Сьогодні
- 03 Грудня
- Більше новин