Інцидент із розсипаним зерном: поліція Польщі ще нікого не затримала, збирає докази

Фото: Андрій Садовий, Фейсбук

Польська поліція поки нікого не затримувала у справі інциденту з розсипаним зерном з опломбованих вантажівок, які рухалися транзитом через РП до Литви. Правоохоронці збирають докази, опитують свідків і планують незабаром передати матеріали справи до місцевої прокуратури.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила речниця поліції міста Холм Ева Чиж.

«Учора поліцейські провели відповідний огляд місця події, отримали відповідну інформацію від водіїв, було опитано свідків. Ми прагнемо встановити детальні обставини інциденту, а також виявити винуватця, який безправно відкрив ці вантажівки. На даний момент у цій справі ще нікого не затримано», – зазначила Чиж.

Вона поінформувала, що на сьогодні матеріали цієї справи перебувають у поліції, правоохоронці ще збирають докази, а завтра їх отримає місцева прокуратура.

«У прокуратурі визначатимуть, в якому напрямку далі вестиметься провадження», – підкреслила речниця поліції.

Як повідомлялося, за словами посла України в Польщі Василя Зварича, Україна вимагає притягнути винних до відповідальності через інцидент із розсипаним зерном з українських вантажівок. Він зазначив, що такі методи польських протестувальників на кордоні не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральну сторону цієї провокації.

Поліція польського міста Холм з’ясовує деталі інциденту, який стався в неділю з вантажівками з українським зерном біля прикордонного пункту пропуску в Дорогуську. За даними поліції, фермери, які протестували неподалік, зупинили три українські вантажівки та висипали з них частину зерна на дорогу.

Польські аграрії 9 лютого розпочали блокування декількох пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. За словами організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів «Солідарність», блокування доріг біля пунктів пропуску триватиме впродовж місяця, до 10 березня. Вони підкреслюють, що рішення щодо проведення страйку прийнято у зв’язку з пасивною позицією польської влади у контактах з Єврокомісією, зокрема у контексті імпорту сільськогосподарської та харчової продукції з України. Також польські аграрії протестують проти спільної аграрної політики ЄС, проти реалізації Європейської зеленої угоди і стратегії ЄС «Від лану до столу».

оренда квартири Львів

Новини