Іран ще до нападу на «Крокус Сіті Хол» попереджав РФ про загрозу теракту − Reuters

Фото: Reuters

Іран попереджав Росію про можливість проведення великої «терористичної операції» на її території напередодні масового вбивства у підмосковному концертному залі «Крокус Сіті Хол».

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела, пише Українська правда.

«За кілька днів до теракту в Росії Тегеран поділився з Москвою інформацією про можливий великий теракт всередині Росії, отриманою під час допитів заарештованих у зв’язку зі смертоносними вибухами в Ірані», – заявив один зі співрозмовників видання.

Міністерство розвідки Ірану заявило в січні, що заарештувало 35 осіб, причетних до вибухів 3 січня в південно-східному місті Керман, в результаті яких загинуло близько 100 осіб. 19 січня міністерство заявило, що заарештувало командира афганської філії «Ісламської держави» «ІДІЛ-Хорасан» (ІДІЛ-Х).

Друге джерело, яке також побажало залишитися невідомим через делікатність питання, повідомило, що в інформації, яку Тегеран надав Москві про майбутню атаку, не вистачало конкретних деталей щодо часу і точної цілі.

«Їм (членам ІДІЛ-Х) було доручено підготуватися до значної операції в Росії… Один з терористів (заарештований в Ірані) сказав, що деякі члени групи вже їздили до Росії», − повідомив інший співрозмовник видання.

«Оскільки Іран роками був жертвою терористичних атак, іранська влада виконала своє зобов’язання попередити Москву на основі інформації, отриманої від заарештованих терористів», – зазначило третє джерело – високопоставлений співробітник служби безпеки.

Джерело, знайоме з розвідданими США про майбутню атаку в Росії, повідомило, що вони базувалися на перехоплених розмовах між бойовиками ІДІЛ-Х.

Reuters зазначає, що Міністерство закордонних справ Ірану і Кремль не відповіли на прохання прокоментувати цю історію. Білий дім також не надав коментарів.

Нагадаємо, атака на концертний зал «Крокус Сіті Холл» у підмосковному Красногорську 22 березня стала найсмертоноснішою в РФ за останні 20 років. Група людей відкрила вогонь з автоматичної зброї по відвідувачах концерту, в результаті чого загинуло щонайменше 144 людини.

Відповідальність за стрілянину взяло на себе угруповання «Ісламська держава». Однак Росія вперто продовжує звинувачувати у нападі Україну, не надавши при цьому жодних доказів. Київ рішуче заперечує ці звинувачення.

оренда квартири Львів

Новини