ISW: Іран використовує РФ для реалізації своєї ядерної програми. Мапи боїв

Фото: DW

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин продовжує покладатися на неефективних засуджених для укомплектування своїх сил для відправки на війну в Україну. Окрім того, Іран почав використовувати залежність РФ від поставок дронів-камікадзе в обмін на допомогу в реалізації ядерної програми.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Повідомляється, що Пригожин відмовився коментувати питання журналістів щодо триваючої вербування в колоніях Красноярського краю, незважаючи на те, що раніше відкрито обговорював участь ув’язнених у війні з російськими ЗМІ.

Журналісти, однак, виявили, що понад 500 ув’язнених, завербованих в підрозділи ПВК «Вагнера», загинули за останні два місяці. Повідомляється, що ПВК втратила в Україні від 800 до 1000 найманців, що свідчить про те, що засуджені становлять значну частину сил «Вагнера» в Україні.

«Українські розвідники також раніше повідомляли, що багато ув’язнених, які страждають на інфекційні захворювання, заразили війська «Вагнера», на що Пригожин відповів, що він не проводить дискримінації за ознакою хвороби», – нагадують аналітики ISW.

Окрім того, за даними Інституту вивчення війни, Іран почав використовувати залежність Росії від поставок дронів-камікадзе в обмін на допомогу в реалізації ядерної програми.

«Росія закуповує системи озброєнь іранського виробництва для вирішення проблеми виснаження свого арсеналу високоточних боєприпасів».

Нагадаємо, Росія останнім часом масово застосовує для ударів по Україні дрони-камікадзе, які фахівці ідентифікують як іранські «Шахед-136», а російські сили використовують їх під назвою «Герань». Тегеран неодноразово заперечував передачу безпілотників Росії. У Білому домі вважають заперечення Ірану неправдою.

В МЗС України заявили, що надання Іраном зброї Росії для ведення повномасштабної війни робить його співучасником агресії та воєнних злочинів на території України.

Президент Володимир Зеленський назвав брехнею заяву Ірану про те, що «невелика кількість» іранських безпілотників була поставлена в Росію за кілька місяців до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Новини