ISW: Кремль організовує ширші зусилля для початку гібридної операції в Молдові
- Четвер, 15 лютого 2024
Кремль створює інформаційні умови для російської гібридної операції в Молдові, щоб вона стала можливою найближчим часом.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
Водночас, аналітики інституту зазначили, що терміни можливої російської гібридної операції в Молдові ще не визначені.
ISW продовжує оцінювати, що кремлівські чиновники та рупори намагаються створити інформаційні умови для виправдання можливих зусиль Росії з дестабілізації Молдови та запобігання її інтеграції в Захід, і той факт, що міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров продовжив ці наративи і додав додаткові звинувачення – свідчить про те, що Кремль організовує ширші зусилля в інформаційному просторі.
Інші офіційні особи Міністерства закордонних справ Росії, в тому числі речниця МЗС Марія Захарова, раніше заявляли, що молдовська влада намагається економічно «задушити» Придністров’я, перешкоджає дипломатичному вирішенню придністровського конфлікту і стикається з широким внутрішнім невдоволенням політикою молдовського уряду.
Пов’язаний з Кремлем російський військовий блогер нещодавно взявся за питання Придністров’я, щоб послідовно просувати кремлівські наративи, а також стверджувати, що Молдова «мілітаризується» з метою «насильницької реінтеграції» Придністров’я до складу Молдови. До цього Росія, за словами блогера, повинна підготуватися.
Раніше молдовська влада звинуватила російських миротворців у Придністров’ї у проведенні навчань і застосуванні зброї в молдовській зоні безпеки, що порушує протоколи Спільної контрольної комісії (СКК) ОБСЄ.
Ключові висновки ISW за 14 лютого:
Українські сили успішно потопили ще один десантний корабель Чорноморського флоту Росії в Чорному морі біля південного узбережжя окупованого Криму в ніч з 13 на 14 лютого.
Україна продовжує докладати зусиль, щоб компенсувати російську перевагу в живій силі і техніці, використовуючи більш сучасні системи і обладнання, хоча постійні затримки з наданням західної допомоги у сфері безпеки підривають ці зусилля.
Росія також намагається досягти переваг на полі бою за рахунок технологічних інновацій, незважаючи на те, що вона зосереджується на створенні більшої кількості живої сили і техніки, ніж Україна.
Російська влада може генерувати достатньо нових сил, щоб витримати втрати, спричинені нинішніми темпами наступальних операцій в Україні, до 2025 року.
Служба зовнішньої розвідки Естонії заявила, що триваюча реструктуризація і розширення російських збройних сил має на меті посилити російську військову присутність проти Фінляндії і альянсу НАТО.
Кремль проводить інформаційні операції проти Молдови, дуже схожі на ті, які Кремль використовував перед вторгненням в Україну в 2014 і 2022 роках, ймовірно, щоб створити умови для виправдання можливої майбутньої російської ескалації проти Молдови.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив 14 лютого, що НАТО не бачить безпосередньої загрози військових нападів на члена Альянсу, але зазначив, що існує «постійний ризик» гібридних атак.
Речник Кремля Дмитро Пєсков спростував західні повідомлення про те, що Росія нещодавно запропонувала заморозити конфлікт в Україні.
Як повідомляється, Росія розробляє протисупутникову зброю космічного базування.
Російські війська нещодавно здійснили підтверджені просування поблизу Бахмута, Мар’їнки та Кринок на тлі позиційних боїв уздовж усієї лінії зіткнення 14 лютого.
Росія продовжує розширювати свою оборонно-промислову базу.
Російська влада продовжує зусилля з мілітаризації та культурної індоктринації молоді та студентів в окупованій Україні в руслі російської ідентичності та ідеології.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин