ISW: Путін не залякав Україну та Захід «Орєшніком»

Фото: росЗМІ

Аналітики Інституту вивчення війни у своєму звіті повідомляють, що у можливостях ракети «Орєшнік» немає нічого нового, та її застосування не призведе до подальшої ескалації у війні.

Про це йдеться у звіті ISW, пише Українська правда.

У звіті зазначається, що зусилля російського диктатора Володимира Путіна висвітлювати технічні характеристики ракети є частиною ширшої інформаційної кампанії.

В ISW переконані, що акцентування уваги на дальності та корисному навантаженні ракети, порівнюючи її руйнівні можливості з можливостями метеора, покликане залякати Україну та Захід і відвернути Київ від подальших ударів по території РФ західними системами.

«Навіть погрози Путіна завдати ударів по «центрах ухвалення рішень» у Києві є порожнім звуком, адже російські війська і так регулярно завдають ударів по цивільній та критично важливій інфраструктурі в Києві за допомогою безпілотників і ракет, що здатні нести ядерні боєголовки».

Президент України Володимир Зеленський підсумував цей факт 29 листопада у відповідь на заяви Путіна на засіданні Ради безпеки ОДКБ у Казахстані та заявив, що «Путін хоче додати ще тисячі до тисяч ракет, які вже були випущені в Україну».

Агентство Reuters з посиланням на п’ять близьких до американської розвідки джерел 27 листопада зазначили, що удар «Орєшніка» 21 листопада не змінив оцінки розвідки США про те, що Кремль навряд чи застосує ядерну зброю в Україні, навіть у відповідь на удари ЗСУ по території Росії західною зброєю.

«Таким чином, постійне хизування Путіна «Орєшніком» і російським ракетним потенціалом, залишається частиною рефлексивної контрольної інформаційної операції Кремля і навряд чи є предвісником розробки новітніх російських засобів для нанесення глибокого удару».

Ключові висновки:

Президент Росії Володимир Путін продовжує вихвалятися технічними характеристиками нещодавно запущеної балістичної ракети «Орєшнік» і погрожувати новими ударами «Орєшніків» по Україні в рамках посиленої російської інформаційної кампанії, спрямованої на примушення Заходу і України до стримування.

Можливості ракети «Орєшнік» не є чимось особливо новим. Американські та українські офіційні особи відзначали, що ракета «Орєшнік» не віщує російської ескалації у війні. Тому постійне вихваляння Путіна ракетою «Орєшнік» і російським ракетним потенціалом залишається частиною контрольованої інформаційної кампанії Кремля і навряд є предвісником розробки новітніх російських засобів для нанесення глибокого удару.

Російські військові розглядають можливість створення окремого підрозділу з безпілотних систем, ймовірно, в рамках Міністерства оборони Росії в запізнілій спробі наздогнати створення українських Сил безпілотних систем створеної в лютому 2024 року.

У ніч з 27 на 28 листопада та з 28 на 29 листопада російські війська здійснили масовану серію безпілотних і ракетних ударів по енергетичній системі України та основних об’єктах оборонної промисловості.

Українські війська 28 і 29 листопада завдали низки ударів по чотирьох російських системах ППО і радарах на окупованій території України та двох нафтобазах у Росії.

У листопаді міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов здійснив неоголошений візит до столиці Північної Кореї Пхеньяну.

оренда квартири Львів

Новини