ISW: Путін тільки вдає, що готовий йти на поступки, його ціль – повна капітуляція України та Заходу

Скрин з відео: ТСН

Будь-яке припинення вогню піде на користь Росії, надаючи їй час для відновлення і перегрупування для майбутніх наступальних кампаній та зміцнення контролю над окупованими територіями.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) пише Українська правда.

Окрім цього, не зміняться максималістські цілі Росії щодо подальшого територіального завоювання в Україні.

ISW зазначає, що російські «гравці» можуть вдавати, що зацікавлені в пропозиції поступок щодо місця України в західних інституціях, намагаючись спонукати Захід піти на превентивні поступки щодо територіальної цілісності України.

У повідомленнях про відкритість Путіна до переговорів через закриті канали не згадується про готовність Росії відмовитися від будь-якої окупованої української території. Російські офіційні особи продовжують вказувати на те, що максималістські цілі Путіна не виключають анексії Росією окупованих українських територій або додаткових територіальних завоювань в Україні. Вступ України до ЄС і НАТО є тривалим процесом, який не розгорнеться одразу після будь-якого припинення вогню, і Росія може спробувати тимчасово вдавати згоду з цими вимогами, щоб якнайшвидше зміцнити контроль над окупованими територіями.

Військові аналітики наголосили, що немає підстав вважати, що Путін не відмовиться від будь-яких зобов’язань дозволити Україні інтегруватися в західні політичні, економічні та військові інститути, доки російські військові можуть переслідувати свої цілі, щоб перешкодити Україні зробити це. Путін вже порушив попередні зобов’язання Росії не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом, взяті в 1991 і 1994 роках.

Ключові висновки ISW за 28 січня:

Кремль і офіційні особи США відкинули чутки про готовність президента Росії Володимира Путіна брати участь у змістовних переговорах на тлі постійних вказівок з боку Кремля, що Росія прагне не менше, ніж повної капітуляції України та Заходу.

Вимоги Росії щодо «нейтралітету» України та мораторію на розширення НАТО завжди були і залишаються одним із головних виправдань Путіна для його вторгнення в Україну, і будь-яка гіпотетична поступка щодо цих вимог означала б серйозний стратегічний і риторичний відступ, який Путін наразі навряд чи розглядає.

Президент Росії Володимир Путін повторив типові наративи Кремля, які звинувачують Україну у війні, а також наголошував на російських військах на Соледарському напрямку.

Обставини катастрофи російського військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області 24 січня залишаються невідомими.

Європейський Союз найближчим часом надасть Україні додаткові п’ять мільярдів євро для задоволення «нагальних військових потреб».

Міністерство оборони Росії продовжує зусилля, спрямовані на розширення впливу Росії «ПВК Вагнер» в Африці.

Як повідомляється, у 2023 році Росія імпортувала передові мікрочіпи та напівпровідники на суму 1,7 мільярда доларів, переважно із Заходу, в обхід західних санкцій.

Російські війська просунулися поблизу Авдіївки на тлі продовження позиційних боїв на всій лінії зіткнення.

Елементи нібито особистої приватної військової компанії (ЧВК) мера Москви Сергія Собяніна, можливо, дислокувалися в Україні.

оренда квартири Львів

Новини