ISW: РФ збільшила силу та кількість випадків глушіння GPS у країнах Балтії

Аеропорт в естонському Тарту приймав лише один рейс на день, але тепер його скасували. Фото: DW

Фінська влада повідомила про збільшення кількості «збоїв» у роботі GPS за останній тиждень і про те, що більшість збоїв у роботі авіаційних і морських GPS і радарів відбувається з території Росії.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Фінське федеральне агентство транспорту і зв’язку Traficom повідомило фінському виданню Iltalehti 11 липня, що «збої» у роботі GPS збільшилися за останній тиждень, посилаючись на конкретний інцидент, що стався у Фінській затоці в ніч з 10 на 11 липня.

Фінський морський лоцман повідомив на X, що вночі під час керування іншими суднами поблизу Котки і Хаміни на південному узбережжі Фінляндії він зазнав серйозних збоїв у роботі GPS і радарів.

Лоцман опублікував відеозапис збоїв у роботі свого радара і повідомив, що GPS був недоступний на 90 відсотках маршруту між пілотною підстанцією Орренгрунд і гаванню Хаміна.

Повідомлення про посилення збоїв у роботі GPS і радарів у Фінській затоці узгоджуються з повідомленнями про російські перешкоди, які зачіпають балтійські країни та інші регіони Європи.

Ймовірно, російські перешкоди з Калінінграда раніше заглушили GPS літака, на борту якого перебував тодішній міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, і змусили фінський авіаносець Finnair скасувати кілька рейсів з Фінляндії.

Перешкоди GPS в країнах Балтії змусили Finnair скасувати рейси до Тарту, Естонія, доки аеропорт Тарту не запровадив систему заходження на посадку для літаків, що прилітають в аеропорт, яка не покладається на GPS.

Очевидне глушіння GPS з боку Росії, ймовірно, є частиною гібридної кампанії Росії, що посилюється і спрямована безпосередньо проти країн НАТО, і яка, ймовірно, має на меті підірвати підтримку України і єдності НАТО.

Ключові висновки ISW за 11 липня:

Російська влада намагалася вбити провідних діячів європейської оборонно-промислової бази (ОПБ), що, ймовірно, є частиною російських зусиль, спрямованих на підрив і стримування західної допомоги Україні та ширших зусиль Росії з дестабілізації країн-членів НАТО.

Фінська влада повідомила про збільшення кількості «збоїв» у роботі GPS за останній тиждень і про те, що більшість збоїв у роботі авіаційних і морських GPS і радарів походять з території Росії.

Україна має намір провести другу зустріч Глобального саміту миру до кінця 2024 року і, як повідомляється, планує запросити Росію до участі.

Керівництво Європейського Союзу (ЄС) розглядає можливість обмеження повноважень Угорщини як голови Ради ЄС після зустрічі прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві та його спроб представити себе як потенційного посередника між Росією та Україною.

Російський уряд продовжував докладати зусиль, щоб викорінити критичні голоси і зміцнити контроль над російським інформаційним простором.

Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) заявила, що запобігла терористичній атаці на православну церкву в Майкопі, Республіка Адигея, 11 липня.

Українські війська просунулися на північ від Харкова, а російські війська нещодавно просунулися на південь від Сіверська, на північний захід від Авдіївки та на захід від Донецька.

Російські суб’єкти федерації (регіони) продовжують використовувати грошові заохочення в рамках криптомобілізаційної мобілізації.

оренда квартири Львів

Новини