ISW: Росія намагається використати тему військовополонених для розпалювання протестів в Україні

Оюмін полоненими 3 січня. Фото: Координаційний штаб

Росіяни намагаються використовувати родичів українських військовополонених для розпалювання внутрішнього невдоволення в Україні.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інститут вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Військові аналітики припускають, що, ймовірно, що росіяни діють в рамках інформаційної кампанії «Майдан-3».

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив 16 березня, що невідомі російські діячі телефонують родичам українських військовополонених і стверджують, що Росія готова повернути українських військовополонених, але українське керівництво перешкоджає цьому.

Як повідомляється, росіяни закликають родичів до протестів з цього приводу. Лубінець заявив, що Україна ніколи не припиняла обміни військовополоненими.

Ці російські інформаційні операції, ймовірно, є частиною інформаційної кампанії «Майдан-3», про яку раніше повідомляла Служба безпеки України.

Росіяни мають на меті посіяти внутрішнє невдоволення в Україні і вбити клин між цивільним населенням і військово-політичним керівництвом.

ISW зазначив, що Росія і раніше успішно використовувала інформаційні операції, в тому числі пряме листування через мобільні телефони з українським цивільним населенням, для розпалювання насильницьких протестів в Україні.

Ключові висновки ISW за 16 березня:

Служба безпеки України провела серію успішних ударів з безпілотників по трьох російських нафтопереробних заводах у Самарській області.

«Російський добровольчий корпус» продовжує обмежені транскордонні рейди до Бєлгородської та Курської областей.

Російська влада призначила Бориса Ковальчука, сина «особистого банкіра» президента Росії Володимира Путіна, Юрія Ковальчука на посаду в Адміністрації президента Росії.

Російська влада пригрозила тим, хто зірве вибори, і деяким російським громадянам, які продовжують спроби зірвати голосування на президентських виборах в Росії 16 березня.

Країни «Великої сімки» (G7) опублікували 15 березня спільну заяву, в якій застерегли Іран від передачі Росії балістичних ракет або пов’язаних з ними технологій.

Російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Авдіївки та на межі Донецької та Запорізької областей.

Російське інсайдерське джерело повідомило 16 березня, що глава Росгвардії Віктор Золотов скасував угоду, яка дозволяла колишнім підрозділам «ПВК Вагнер» діяти незалежно у складі Росгвардії.

оренда квартири Львів

Новини