ISW: Щоб зменшити військову підтримку, Кремль посилив риторику поділу України для західної аудиторії
- Вівторок, 06 лютого 2024
Кремль посилює риторику гіпотетичного поділу України і хапається за не пов’язані з цим теми.
Про це йдеться у черговому звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
На думку військових аналітиків це робиться для того, щоб нормалізувати наратив про поділ у західних дискусіях про Україну. Відтак, заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив 5 лютого, що нібито європейські плани будівництва залізничної лінії з Іспанії до Львова є свідченням визнання Заходом того, що Львів стане «новою столицею України в межах [Львівської області]», після закінчення війни Росії в Україні.
ISW наголошує, що цей план, зокрема, не має нічого спільного з українськими кордонами або закінченням війни в Україні і є незалежним європейським інфраструктурним проєктом.
Примітно, що Медведєв розмістив свої заяви на своєму англомовному акаунті X (колишній Twitter), а не на російськомовному акаунті Telegram. Це свідчить про те, що його заява була розрахована на міжнародну аудиторію, а не на внутрішню російську аудиторію.
ISW зазначив, що заява Медведєва сприяє російській інформаційній операції, яка помилково зображує Україну як штучно сконструйовану державу.
Це робиться, щоб зменшити військову підтримку України з боку Заходу і нормалізувати західні дискусії, які підштовхують Україну до передачі значної частини своєї території і населення Росії, як легітимного способу завершення війни.
Аналітики також відзначили, що президент Росії Володимир Путін та інші російські високопосадовці нещодавно відновили наратив, в якому вторгнення в Україну розглядається як історично виправдане імперське завоювання.
В грудні 2023 року вони запропонували переважно російськомовній аудиторії, що Росія та європейські держави можуть розділити Україну і залишити її як «суверенну» державу в межах Львівської області. Це згодом привернуло певну увагу з боку кількох правонаціоналістичних центральноєвропейських політиків.
За оцінками ISW, Путін продовжує дотримуватися своїх максималістських цілей в Україні, які рівнозначні повній капітуляції України і Заходу.
Ключові висновки ISW за 5 лютого:
Учасники переговорів у Сенаті США 4 лютого представили законопроект про додаткові асигнування, який, у разі його ухвалення, забезпечить приблизно 60 мільярдів доларів безпекової допомоги Україні, переважна більшість з яких піде американським компаніям і військовим США та їхніх союзників.
Президент України Володимир Зеленський заявив 4 лютого, що Україні необхідно замінити «низку державних лідерів» в українському уряді, які займаються «не лише одним сектором», таким як українська армія.
Кремль посилює риторику, підштовхуючи до гіпотетичного поділу України, використовуючи нешкідливі і не пов’язані з цим теми, ймовірно, в спробі нормалізувати наратив про поділ у західних дискусіях про Україну.
Затримки з наданням західної допомоги у сфері безпеки продовжують загострювати дефіцит снарядів в Україні і підривають здатність України використовувати дорогі західні контрбатарейні системи.
Кремль може не допустити Бориса Надєждіна, єдиного антивоєнного кандидата в президенти Росії, до президентських виборів у березні 2024 року через більшу, ніж очікувалося, популярність Надєждіна.
За повідомленнями, Кремль тихо націоналізує приватні підприємства в Росії.
Російські війська досягли підтверджених успіхів поблизу Куп’янська, Кремінної, Авдіївки та на північний схід від Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв уздовж усієї лінії фронту.
Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) може розширити перелік курсів, доступних для жінок в Академії ФСБ.
Російські окупаційні адміністрації продовжують зусилля з індоктринації українських дітей у російську культуру та націоналізм через патронажні мережі з російськими суб’єктами федерації (регіонами).
Новини
- Сьогодні
- 21 Грудня
- Більше новин