ISW: У РФ готуються повністю заборонити діяльність опозиційних ЗМІ

Фото: Укрінформ

Російська Дума розглядає законопроєкт, який обмежить діяльність опозиційних ЗМІ в Росії в довгостроковій перспективі.

Про це йдеться в огляді фахівців Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Українська правда.

Зокрема, зазначається, що російська Держдума розглядає законопроєкт про обмеження в’їзду в Росію осіб, яких російський уряд визначає як «небажаних».

Аналітики припускають що, ймовірно, це є частиною постійних зусиль з цензури опозиційних ЗМІ та руйнування зв’язків між Росією та іноземними і міжнародними неурядовими організаціями.

Голова комітету Думи РФ з безпеки і протидії корупції Василь Піскарьов оголосив 12 лютого, що він та інші депутати подали законопроєкт, який дозволить російському уряду визначати іноземні організації, засновники або учасники яких, ймовірно, пов’язані з іноземними урядами, як «небажані».

Законопроєкт також заборонятиме в’їзд до Росії іноземцям та особам без громадянства, які беруть участь у діяльності таких «небажаних» організацій.

Фахівці відзначають: цей законопроект, ймовірно, заборонить в’їзд до Росії журналістам російських опозиційних ЗМІ, що базуються за межами Росії, та іноземним ЗМІ з російським мовленням (таким як британська BBC та німецька Deutsche Welle), тим самим обмеживши їхню можливість висвітлювати внутрішні справи РФ, а також, ймовірно, ще більше заблокує роботу міжнародних та іноземних неурядових організацій в Росії.

В ISW додають, що російська влада також може висунути кримінальні звинувачення і позбавити російського громадянства осіб, визнаних винними в участі в «небажаних» організаціях.

Нещодавно Піскарьов оголосив, що Держдума розглядає ще один законопроєкт, який забороняє російським громадянам і компаніям розміщувати рекламу на платформах, що належать організаціям, визначеним як «іноземні агенти», ймовірно, з метою використання фінансового примусу для цензури російських опозиційних ЗМІ та критично налаштованих російських ультранаціоналістичних військових блогерів.

За оцінками ISW, Кремль намагається консолідувати контроль над російським інформаційним простором і придушити інакомислення напередодні президентських виборів у Росії в березні 2024 року, хоча цей законопроєкт, ймовірно, серйозно обмежить діяльність опозиційних ЗМІ в Росії в довгостроковій перспективі.

Ключові висновки ISW за 12 лютого:

Головне управління військової розвідки України повідомило, що бойовики ліванської «Хезболли» та Корпусу вартових ісламської революції готують російських операторів безпілотників на авіабазі Шайрат у Сирії.

Російська Державна Дума розглядає законопроєкт про обмеження в’їзду в Росію осіб, яких російський уряд визначає як «небажаних», що, ймовірно, є частиною постійних зусиль з цензури опозиційних ЗМІ та нищення зв’язків між Росією та іноземними й міжнародними неурядовими організаціями.

Борис Надєждін, єдиний відкритий антивоєнний кандидат у президенти Росії, подав два позови до Верховного суду Росії, оскаржуючи відмову Центральної виборчої комісії Росії зареєструвати його кандидатом, оскільки Кремль продовжує зусилля з придушення опозиції, намагаючись зберегти видимість легітимності президентських виборів.

ЄС починає робити конкретні кроки щодо можливого використання заморожених російських активів для допомоги Україні.

Українські сили нещодавно здійснили підтверджені просування поблизу Кремінної, Донецька та на заході Запорізької області, а росіяни здійснили підтверджені просування поблизу Куп’янська та Кремінної.

Південнокорейське інформаційне агентство Yonhap повідомило 12 лютого, що Північна Корея розробила 240-мм керований снаряд системи залпового вогню, який може експортувати до Росії.

Російська влада продовжує використовувати молодіжні програми для русифікації української молоді.

оренда квартири Львів

Новини