ISW: У РФ прогнозують нові прориви кордону російськими добровольцями напередодні виборів

Фото: УНІАН

Росія використовує призовників для захисту свого кордону з Україною та прогнозує нові вторгення російських добровольчих загонів напередодні виборів.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Військові аналітики вважають, що це, ймовірно, пов’язано з небажанням Росії передислокувати війська з лінії фронту в інші райони.

ISW відстежує повідомлення російських військових блогерів, які відзначили, що вторгнення відбулося за кілька днів до президентських виборів в Росії 17 березня, і попередили, що найближчими днями можуть відбутися такі ж вторгнення.

Нагадаємо, речник Головного управління розвідки (ГУР) України Андрій Юсов заявив 12 березня, що у зіткненнях у Бєлгородській та Курській областях брали участь підрозділи «Свобода Росії», «РДК» та «Сибірського батальйону».

Російські джерела спочатку заперечували повідомлення про вторгнення, але пізніше заявили, що російські війська відбили атаки російських проукраїнських сил за підтримки танків, бронетехніки та безпілотників поблизу Харківської області та Бєлгородської області.

На відеозаписах, опублікованих 12 березня, видно, що російські проукраїнські сили діють поблизу Нехотеївки і Сподарюшино Бєлгородської області та в Тьоткіно Курської області.

Повідомляється, що ці підрозділи захопили Тьоткіно, хоча російські джерела стверджують, що російські військовослужбовці строкової служби відбили всі атаки.

Основні висновки ISW за 12 березня:

Всеросійські проукраїнські організації «Русский добровольчий корпус» (РДК), «Легіон Свободи Росії» (ЛСР) та «Сибірський батальйон» здійснили обмежене транскордонне вторгнення в Бєлгородську та Курську області вранці 12 березня.

Газета The New York Times (NYT) повідомила, що російські та українські війська мають різні переваги та недоліки в засобах радіоелектронної боротьби (РЕБ).

У щорічній оцінці загроз на 2024 рік, підготовленій Управлінням директора національної розвідки США (ODNI), повідомляється, що президент Росії Володимир Путін «ймовірно, вважає», що російські війська притупили зусилля України повернути значну територію, і що підтримка України США та Заходу є «обмеженою».

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван оголосив 12 березня про надання Україні пакету надзвичайної військової допомоги на суму 300 мільйонів доларів.

Очікується, що найближчими днями влада Литви та Франції зустрінеться в Парижі, щоб обговорити прискорення підтримки України.

Кремль продовжує відстоювати своє право, всупереч міжнародному праву, застосовувати російське федеральне законодавство до посадових осіб країн-членів НАТО і колишніх радянських республік за дії, вчинені на території їхніх власних країн, де російські суди не мають юрисдикції, фактично заперечуючи суверенітет цих держав.

Нещодавно Кремль здійснив низку кадрових змін у Міністерстві оборони (МО) Росії, Росгвардії та російському військовому командуванні.

Президент Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Вірменія вийде з очолюваної Росією Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), якщо ОДКБ не виправдає певних вірменських очікувань, оскільки Вірменія продовжує дистанціюватися від російських відносин у сфері безпеки.

Нещодавно, 12 березня, російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Бахмута, Авдіївки та Донецька на тлі триваючих позиційних боїв уздовж усієї лінії зіткнення.

Кремль розглядає можливість підвищення податків, ймовірно, як частину зусиль зі збільшення надходжень до федерального бюджету для фінансування війни в Україні.

Заступник голови адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко продовжує реалізацію промислових проєктів в окупованій Україні.

оренда квартири Львів

Новини