ISW: Удари України по баржах у Керченській протоці змусили РФ знову возити паливо Кримським мостом

Ураження Кримського моста у жовтні 2022. Фото: СБУ

Українські удари по російських військових і логістичних об’єктах могли змусити російські війська змінити свою дислокацію і транспортні схеми.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Як зазначається в огляді, український партизанський рух «Атеш» повідомив 10 червня, що російські війська передислокували системи протиповітряної оборони з окупованого Криму до Бєлгородської області, і що в результаті російська ППО не повністю прикриває Крим.

Кадри, датовані 8 червня, показують, що Росія почала транспортувати паливо через Керченську протоку через залізничний міст.

Наприкінці квітня речник Південного оперативного командування ЗСУ Дмитро Плетенчук заявляв, що російська влада не перевозить паливо через залізничний міст через Керченську протоку з березня 2024 року через загрозу українського удару по мосту під час проходження транспорту з паливом, що може призвести до загоряння і можливого руйнування мосту.

Українське військове видання «Мілітарний» 10 червня оцінило, що українські удари по залізничних баржах через Керченську протоку 30 травня спонукали російську владу знову почати транспортування палива через залізничний міст.

«Незрозуміло, чи буде російська влада продовжувати використовувати залізничний міст через Керченську протоку для транспортування палива та логістики до окупованого Криму в найближчій і середньостроковій перспективі.

Це, ймовірно, полегшило б деякі логістичні обмеження, оскільки Росія намагається компенсувати втрату поромів через протоку, але зробило б міст через Керченську протоку все більш вразливим для українських ударів, особливо якщо кількість російських засобів протиповітряної оборони Криму зменшиться, як повідомляв «Атеш».

Ключові висновки ISW за 10 червня:

У ніч на 10 червня українські війська завдали удару по об’єктах російської протиповітряної оборони в окупованому Криму, ймовірно, за допомогою ATACMS.

Речник Південного оперативного командування Збройних сил України Дмитро Плетенчук спростував повідомлення Sky News про те, що українські сили завдали удару по російському десантному кораблю класу «Ропуха» в Азовському морі в ніч на 9 червня.

Новий міністр оборони Росії Андрій Білоусов зустрівся з групою російських військових блогерів і військових коментаторів, що свідчить про те, що Кремль прагне частково використати заміну Білоусовим вкрай непопулярного колишнього міністра оборони Сергія Шойгу для наведення мостів і розвитку зв’язків з ширшою спільнотою військових блогерів.

Офіційні особи з Росії, Ірану та Китаю провели двосторонні зустрічі в кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ БРІКС у Нижньому Новгороді 10 червня.

Державний департамент США оголосив, що США і Польща спільно створили у Варшаві Українську комунікаційну групу (UCG) для протидії російській дезінформації, пропонуючи засновані на фактах репортажі про війну в Україні.

Нещодавно російські війська просунулися на південний захід від Донецька і в прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей.

Міністр оборони Росії Андрій Білоусов на своїй новій посаді, схоже, зосередиться на програмах охорони здоров’я для російських військовослужбовців.

Нагадаємо, Генштаб ЗСУ заявив, що Сили оборони України вночі 30 травня успішно уразили ракетами ATACMS Керченську поромну переправу. В результаті ураження суттєвих пошкоджень зазнали два пороми, які здійснювали залізничні та автомобільні перевезення. Один із них сів на мілину, чим заблокував функціонування всієї Керченської переправи.

Також Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження ракетами «Нептун» в ніч на 31 травня поромної переправи і нафтового терміналу порту «Кавказ» у Краснодарському краї Росії.

Співрозмовники в СБУ повідомив, що Сили оборони спільно зі Службою безпеки України провели кількаденну операцію зі знищення логістики, що забезпечує життєдіяльність російських військ у тимчасово окупованому Криму.

оренда квартири Львів

Новини