ISW: Українські удари по складах боєприпасів у РФ вплинуть на операції окупантів на усьому фронті
- П'ятниця, 11 жовтня 2024
Українські удари по об’єктах на території Росії можуть вплинути на наступальні операції на всій території бойових дій в Україні.
Про це йдеться у звіті експертів Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
Як повідомляється, 9 і 10 жовтня українські сили завдали ударів по базі зберігання «Шахедів» у Краснодарському краї та складу боєприпасів у Республіці Адигея.
«Російські війська покладаються на безпілотники «Шахед» для завдання ударів як по прифронтових, так і по тилових українських населених пунктах і містах і витрачають приблизно 10 000 артилерійських снарядів на день по передових українських позиціях».
В огляді нагадують, що у вересні 2024 року українські війська завдали ударів по складах боєприпасів «Октябрьский», «Торопець» у Тверській області та «Тихорецьк» у Краснодарському краї, а 8 жовтня – по російській базі зберігання ракет і боєприпасів у Карачеві Брянської області, що призвело до знищення десятків будівель для зберігання боєприпасів, залізничних вагонів і, ймовірно, значної кількості боєприпасів, ракет і безпілотників.
«Хоча наслідки одного удару навряд чи суттєво вплинуть на військові зусилля Росії, повторні удари по складах боєприпасів на території Росії можуть змусити російське військове командування прийняти рішення про реорганізацію і розосередження систем підтримки і логістики в тилових районах Росії, щоб пом’якшити наслідки таких ударів за рахунок масової оптимізації російської логістики, яка використовується для підтримки війни в Україні».
Аналітики вчергове наголошують, що своєчасне зняття обмежень на використання західних систем і подальший розвиток власного потенціалу України із завдання ударів на великі відстані (га території РФ – ред.) може дозволити українським силам більш ефективно використовувати такі російські вразливості до того, як Росія розгорне контрзаходи.
«Українські удари по об’єктах на території Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські війська матимуть матеріальну базу, можливості і дозвіл на проведення масштабної кампанії із завдання ударів по об’єктах логістики і підтримки на території Росії».
Ключові висновки ISW за 10 жовтня:
За повідомленнями, 9 та 10 жовтня українські сили завдали ударів по базі зберігання безпілотників у Краснодарському краї та складу боєприпасів у Республіці Адигея.
За повідомленнями, з 5 жовтня російські сили завдали удару по трьох цивільних суднах, пришвартованих в українських портах, ймовірно, в рамках посилення російського військового, політичного та економічного тиску з метою підірвати довіру до українського зернового коридору, підтримку України з боку Заходу і підштовхнути Україну до передчасних переговорів.
Неназваний високопосадовець Міністерства оборони США заявив 9 жовтня, що з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року російські війська зазнали понад 600 000 втрат, що значно більше, ніж за попередньою оцінкою американської розвідки, згідно з якою станом на грудень 2023 року російські війська зазнали близько 315 000 втрат в Україні.
Іранське видання, пов’язане з колишнім командувачем Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) генерал-майором Мохсеном Резаї, заявило 8 жовтня, що Росія надала Ірану систему протиповітряної оборони С-400 і ескадрилью винищувачів Су-35, але не надало жодних доказів на твердження цього.
Українські війська нещодавно просунулися поблизу Торецька. Російські війська просунулися вперед у Курській області та поблизу Часового Яру, на південний схід від Покровська і на південний захід від Донецька.
Російські військові, схоже, все частіше вербують російських добровольців старшого віку, щоб підтримати зусилля з криптомобілізації.
Новини
- 23 Листопада
- 22 Листопада
- Більше новин