ISW: Українські захисники просуваються на лівобережжі Херсонщини

Фото: ЗСУ

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) повідомляють про подальше просування Сил оборони на лівому березі Дніпра, і що біля Кринок тривають бої.

Про це йдеться у звіті ISW, інформує Українська правда.

Згідно з проаналізованими даними інституту, українські сили продовжили операції на східному (лівому) березі Дніпра Херсонської області 20 листопада і, за повідомленнями, просунулися вперед.

Російські військові блогери стверджують, що українські сили розширили зону свого контролю в західній частині Кринок (30 км на північний схід від Херсона і 2 км від річки Дніпро), і що поблизу населеного пункту тривають бої.

Геолокаційні кадри, опубліковані 20 листопада, показують, що російські війська продовжують завдавати ударів термобаричними боєприпасами з ТОС-1А по українських силах, що діють поблизу Кринок.

Також російські військові блогери кажуть, що українські війська атакували в напрямку Пойми (12 км на схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро) і Піщанівки (13 км на схід від Херсона і 3 км від річки Дніпро).

Російські війська продовжили наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 20 листопада і дещо просунулися вперед поблизу Кремінної.

Українські військові джерела повідомили 20 листопада, що українські сили продовжили успішні штурмові дії на південь від Бахмута.

Російські війська продовжили наступальні операції на Бахмутському напрямку 20 листопада і, за повідомленнями, просунулися на південний захід від Бахмута.

Ключові висновки ISW за 20 листопада:

Росія, схоже, застосовує відому тактику гібридної війни для штучного створення міграційної кризи на фінському кордоні.

Очевидна тактика гібридної війни Росії на російсько-фінському кордоні схожа на створення Росією і Білоруссю «міграційної кризи» на польському кордоні в 2021 році і, ймовірно, так само спрямована на дестабілізацію НАТО.

Фінська влада закрила чотири пункти пропуску на південно-східному кордоні Фінляндії з Росією 18 листопада після того, як фінська прикордонна служба повідомила, що з вересня 2023 року до фінського кордону з Росії прибуло близько 300 шукачів притулку, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії.

Фінське видання Iltalehti повідомило 20 листопада, що влада Фінляндії розглядає можливість закриття всього кордону з Росією в ніч на 21 листопада.

«Малоймовірно, що ці мігранти продовжували б залишатися на фінському кордоні при мінусових температурах за власним бажанням після того, як прикордонники не пустили їх на територію Фінляндії, і це дає підстави припустити, що, скоріш за все, Росія причетна до цієї ситуації», – зазначають експерти.

Експерти нагадують, що Кремль відкинув звинувачення Фінляндії щодо причетності Росії до створення штучного напливу мігрантів.

«Очевидна тактика гібридної війни Росії на російсько-фінському кордоні схожа на створення Росією і Білоруссю міграційної кризи на польському кордоні в 2021 році і, ймовірно, так само спрямована на дестабілізацію НАТО», – підкреслюють аналітики.

В ISW зазначають, що раніше інститут оцінював, що Кремль дозволив або, можливо, безпосередньо контролював штучне створення Білоруссю міграційної кризи на кордоні з Польщею в 2021 році.

«Кремль використав сфабриковану кризу в 2021 році, щоб безпідставно звинуватити НАТО в агресії проти Білорусі», – кажуть військові аналітики.

За повідомленнями, Міністерство оборони Росії розпочало відкритий набір до російського «Африканського корпусу», покликаного замінити операції «ПВК Вагнер» в Африці, після того, як спроби МО РФ напряму завербувати колишніх співробітників «вагнерівців» виявилися невдалими.

Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров продовжує намагатися виділитися в російському інформаційному просторі, порушуючи загальноприйняті кордони між главами суб’єктів РФ і президентом Росії Володимиром Путіним.

Під час візиту міністра оборони США Ллойда Остіна до Києва 20 листопада Міністерство оборони США оголосило про надання Україні нового пакету безпекової допомоги.

Російські війська проводили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, під Бахмутом, поблизу Авдіївки, на захід і південний захід від Донецька, у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей, а також на заході Запорізької області, дещо просунувшись вперед на деяких напрямках.

Український чиновник повідомив, що Україна успішно повернула 45 українських дітей, яких російська влада примусово депортувала до Росії протягом останніх шести місяців.

оренда квартири Львів

Новини