ISW: В армії РФ наростає невдоволення через «м’ясні штурми» та неефективні тактики командування
- Неділя, 10 листопада 2024
Російські війська зазнають серйозних втрат на фронті, що створює загрозу для подальших військових операцій. Настрій серед ультранаціоналістичної спільноти «воєнкорів» погіршується через «мʼясні штурми» та неефективні тактики російського командування.
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW), повідомляє Українська правда.
Аналітики раніше повідомляли, що російські війська втратили щонайменше п’ять дивізій бронетехніки й танків лише в Покровському районі з жовтня 2023 року. Попри те, що російські сили, ймовірно, накопичили значну кількість техніки на пріоритетних ділянках фронту, скорочення запасів радянських танків і бронемашин, а також нинішні темпи виробництва бронетехніки, ймовірно, роблять такі втрати надмірними в довгостроковій перспективі.
Міністр оборони США Ллойд Остін 31 жовтня заявляв, що російські війська зазнають щоденних втрат у понад 1200 осіб, або близько 36 000 на місяць.
ISW відзначила ознаки того, що російським військовим дедалі важче набрати достатню кількість солдатів для поповнення втрат на фронті. Диктатор Росії Володимир Путін під час свого виступу у Валдайському клубі 7 вересня визнав постійний дефіцит робочої сили та залежність від мігрантів для вирішення цієї проблеми. ISW також зазначає, що Росія примушує мігрантів вступати до армії.
«Російська армія, майже напевно, не зможе нескінченно витримувати щоденні втрати у понад 1200 осіб, тим більше, що Путін прагне уникнути нової примусової мобілізації резервістів. Навіть примусова мобілізація не розв’язує основної проблеми Путіна – знайти достатню кількість людей для роботи на промислових підприємствах і одночасно поповнювати фронт».
Окремі російські «воєнкори» продовжують скаржитися на непропорційно високі втрати особового складу. Зростаюче невдоволення втратами серед ультранаціоналістичної спільноти «воєнкорів» також може вплинути на майбутні рішення Путіна. Колишній російський інструктор підрозділу «Штурм-З» і «воєнкор» 8 листопада поскаржився, що підготовка штурмовиків займає щонайменше шість місяців, але російське командування розглядає їх як «м’ясо», що не потребує високої підготовки, а їх головне завдання – «ловити безпілотники й осколки».
Блогер стверджував, що втрати російської піхоти є надто високими через тактику послідовних атак малими штурмовими групами, яку він назвав «дурною» та «неорганізованою». Він дійшов висновку, що російські успіхи «не є пропорційними до витрачених ресурсів – як людських, так і матеріальних».
ISW повідомляє, що російська спільнота «воєнкорів» нещодавно розкритикувала випадки загибелі операторів безпілотників, яких командири відправляли на штурми як покарання. Аналітики відзначають, що постійне використання російських військовослужбовців у «м’ясних» штурмах не призводить до значних успіхів на полі бою, і що це може й надалі викликати обурення серед «воєнкорів», до думки яких Кремль є особливо чутливим.
Ключові висновки ISW за 9 листопада:
За повідомленнями, російські війська втратили майже 200 танків, понад 650 бронемашин і зазнали приблизно 80 000 втрат, захопивши приблизно 1500 квадратних кілометрів під час інтенсивних російських наступальних операцій у вересні та жовтні 2024 року.
Російські війська зрештою отримають суттєві оперативні переваги, якщо українські війська не зупинять російські наступальні операції, проте російська армія не може нескінченно довго нести такі втрати, особливо заради таких обмежених перемог.
У ніч з 8 на 9 листопада українські війська завдали ударів з безпілотників по Алексинському хімічному заводу в Тульській області.
За повідомленнями, російська влада розглядає можливість злиття трьох найбільших російських нафтових компаній – «Роснефть», «Газпром нафта» та «Лукойл», що, ймовірно, допоможе Росії досягти більш вигідних енергетичних угод із незахідними країнами.
Російська влада заарештувала колишнього чиновника Міністерства оборони (МО) Росії за шахрайство 9 листопада.
Міністерство оборони США 8 листопада заявило, що направить «невелику кількість» американських оборонних підрядників у тилові райони України для ремонту наданого США озброєння і техніки.
Українські війська нещодавно відновили позиції біля Сіверська та Покровська, а російські війська нещодавно просунулися вперед біля Кремінної, Покровська та Курахового.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив 9 листопада, що, за оцінками української розвідки, Росія зможе виробляти на 30% більше артилерійських снарядів, ніж усі країни Європейського Союзу (ЄС) разом узяті у 2025 році, якщо ЄС не запровадить додаткових заходів, таких як санкції, проти російської оборонно-промислової бази (ОПБ).
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин