ISW: Війська РФ, схоже, надають пріоритет створенню «буферної зони» на Харківщині

Фото: ЗСУ

Російські війська 13 травня продовжували тактичні наступи на північ і північний схід від міста Харкова і наразі, схоже, надають пріоритет швидкому створенню «буферної зони» вздовж кордону з Україною.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Українська правда.

Таких висновків військові експерти дійшли, врахувавши відносно швидкі темпи просування російських військ у Вовчанську та повідомлення про знищення кількох мостів через ключові річки.

У ISW зазначили про те, що російські сили намагаються створити «буферну зону» а не протиникати вглиб, як раніше оцінював інститут.

Ключові висновки ISW за 13 травня:

Російські війська продовжували здійснювати тактичні просування на північ і північний схід від Харкова 13 травня і наразі, схоже, надають пріоритет швидкому створенню «буферної зони» вздовж кордону, а не створенню умов для більш глибокого проникнення в північну частину Харківської області.

Відносно швидкі темпи просування російських військ у Вовчанську та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні артерії в межах населеного пункту свідчать про те, що російські війська надають перевагу створенню «буферної зони», а не більш глибокому проникненню, як раніше оцінював ІСВ.

Новопризначений секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу взяв участь у своєму першому засіданні на посаді секретаря 13 травня на тлі постійних повідомлень про те, що правитель Росії Володимир Путін зосереджується на мобілізації російської економіки та оборонно-промислової бази (ОПБ) для підтримки затяжної війни в Україні.

Рішення Путіна відсторонити Шойгу від виконання обов’язків міністра оборони Росії, схоже, також відкрило двері для відходу з Міністерства оборони певних осіб, пов’язаних з Шойгу, що, ймовірно, є одним із запланованих наслідків нещодавніх перестановок в уряді Путіна.

За повідомленнями, українські війська здійснили успішні ракетні удари по російській базі ППО в окупованому Криму, а також успішні удари безпілотників по російській енергетичній інфраструктурі в Росії.

Нещодавно російські війська здійснили підтверджене просування поблизу Липців та Вовчанська на півночі Харківської області.

Російські військові, можливо, активізують зусилля з набору призовників через Російське добровільне товариство сприяння армії, авіації і флоту Росії (ДОСААФ) в рамках триваючої криптомобілізації.

оренда квартири Львів

Новини