Іван Тимочко в «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів про те, чи варто боятись «Цирконів»
- П'ятниця, 29 березня 2024
Росія накопичила у тимчасово окупованому Криму гіперзвукові крилаті ракети «Циркон» із підвищеною дальністю. Відтак, може продовжити точковий терор Києва. Про це напередодні заявила керівник об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк. За її словами, в Криму може бути декілька десятків таких ракет.
Однак, голова ради резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України Іван Тимочко в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів, що для цих ракет росіяни визначили «дуже пріоритетні цілі».
Він зазначив, що за тиждень ударів Росія витратила на ракети і безпілотники більше 1,5 млрд доларів. Зокрема, вартість «Кинджала» – приблизно 11 млн дол. Але найдорожчими ракети є «Циркони», які розробляти почали щойно в 2011 році.
«Циркони» поставлені на озброєння Росії тільки з 2022 року. В 2023 році їх використовували проти Одеси. Це були, швидше, апробаційні стрільби. І тепер ми з вами говоримо про «Бастіони», тобто пускові установки. З кожної установки можна пускати 2 ракети. Це – невеликий підрахунок. Та й бойове навантаження цих ракет є невелике. Але чому це (запуск «Цирконів» -ред.) відбувається? Це йде «прощупування» систем оборони, зокрема «Patriot». Росіяни хочуть бачити наскільки ефективно «Patriot» будуть працювати проти «Цирконів». Але собівартість «Циркона» – більше 15 млн дол. Тобто, масовість цих ракет росіяни не можуть зробити. Тому ті ракети будуть воювати з системами «Patriot». Це буде така собі ракетна дуель», – вважає Іван Тимочко.
Попри те, що для населення будь-який ракетний засіб несе ризик і загрозу – для «Цирконів», на його думку, росіяни визначили певні дуже пріоритетні цілі.
Військовослужбовець вважає, що українська розвідка має дізнатись, де саме знаходяться ці ракети в Криму, можливо, там відбудеться чергова «бавовна». Але навіть якщо не відбудеться, то все одно боротись з ними можна.
«Якщо знаходяться пускові установки в конкретно заданих точках, це вираховується, то гіпотетично, теоретично можна прорахувати балістичний шлях цих пусків або, принаймні, прорахувати маршрути, по яких вони будуть запускатись. Ефект несподіванки, як такий, все одно вже втрачений», – пояснив військовослужбовець.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин