Ізраїль дозволив відкриття КПП у Сектор Гази для ввезення допомоги

Фото: The Times of Israel

Кабінет міністрів проголосував за відновлення ізраїльського контрольно-пропускного пункту «Керем-Шалом» для надходження гуманітарної допомоги в Сектор Гази вперше з початку війни 7 жовтня.

Про це йдеться в повідомленні канцелярії прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, пише The Times of Israel, повідомляє Українська правда.

Ця заява була зроблена після тиску з боку адміністрації Байдена та кілька годин після того, як радник США з національної безпеки Джейк Салліван завершив свої зустрічі в Ізраїлі.

Офіс Нетаньяху вперше повідомив, що в рамках перемир’я, яке забезпечило звільнення 105 заручників минулого місяця, Ізраїль також зобов’язався сприяти ввезенню до Сектора Гази по 200 вантажівок гуманітарної допомоги на день.

Єгипетський контрольно-пропускний пункт «Рафах», який досі був єдиним відкритим для ввезення допомоги, міг обслуговувати лише 100 вантажівок на день.

Рішення кабінету поширюється лише на допомогу з боку Єгипту, а не ООН.

Офіс Нетаньяху також повідомив, що «США пообіцяли якнайшвидше профінансувати модернізацію КПП «Рафах», щоб зрештою єгипетський пункт пропуску був настільки посилений, щоб стати єдиним, звідки допускається допомога в Сектор Гази, та щоб ізраїльські переходи для цього не використовувалися.

оренда квартири Львів

Новини