Ізраїль і ХАМАС домовляються про місячне перемир’я – Reuters

Фото: Reuters

Ізраїль і ХАМАС загалом згідні з тим, що обмін ізраїльських заручників на палестинських в’язнів може відбутися під час місячного перемир’я, яке гальмується через розбіжності між двома сторонами бачення, як досягти остаточного припинення війни в Газі.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела, повідомляє Українська правда.

Інтенсивні посередницькі зусилля під керівництвом Катару, Вашингтона і Єгипту в останні тижні були зосереджені на поетапному підході до звільнення різних категорій ізраїльських заручників – починаючи з цивільних осіб і закінчуючи солдатами – в обмін на припинення бойових дій, звільнення палестинських в’язнів і надання більшої допомоги Газі.

Останній раунд «човникової дипломатії» розпочався 28 грудня і звузив розбіжності щодо тривалості початкового припинення вогню приблизно до 30 днів, після того, як ХАМАС вперше запропонував паузу на кілька місяців.

Однак, за словами шести джерел, ХАМАС відмовився рухатися далі, поки не будуть узгоджені майбутні умови постійного припинення вогню.

У той час, як Ізраїль намагається вести переговори поетапно, ХАМАС прагне «пакетної угоди», яка передбачає постійне припинення вогню до звільнення заручників на початковому етапі.

Видання додає, що Ізраїль і ХАМАС ведуть переговори через посередників, а не напряму.

Представник Білого дому заявив у вівторок, що посол США на Близькому Сході Бретт Макгерк перебуває в регіоні – вдруге за тиждень – для переговорів про звільнення заручників, і що Вашингтон підтримає більш тривалу «гуманітарну паузу».

Два джерела в єгипетських службах безпеки повідомили, що ведеться робота з метою переконати ХАМАС погодитися на місячне перемир’я, за яким має слідувати постійне припинення вогню. Однак ХАМАС вимагає гарантій того, що друга фаза угоди буде виконана, щоб погодитися на початкове перемир’я.

Відповідаючи на запитання про переговори, високопоставлений представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив агентству, що організація відкрита для обговорення ідей, але жодної угоди ще не укладено.

«Ми відкриті для всіх ініціатив і пропозицій, але будь-яка угода повинна ґрунтуватися на припиненні агресії і повному виведенні окупаційних військ із Сектора Гази», – сказав Абу Зухрі.

За словами джерела, високопоставленого представника ХАМАСу, Ізраїль запропонував припинити війну, якщо ХАМАС виведе шістьох лідерів з Гази. Однак, за його словами, ХАМАС «абсолютно» відкинув цю пропозицію.

Джерело повідомило, що до списку увійшли організатори нападів ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня Ях’я Сінвар і Мохаммед аль-Дейф, які є головними цілями Ізраїлю для знищення або захоплення у війні і, як вважають, переховуються в розгалуженій мережі тунелів ХАМАСу під Газою.

Нагадаємо, високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Ізраїль фінансував створення палестинського терористичного угруповання ХАМАС, що раніше заперечував прем’єр єврейської держави Біньяміну Нетаньягу.

Раніше Рада ЄС схвалила режим спеціальних обмежувальних заходів проти терористичних угруповань ХАМАС та «Ісламський джихад у Палестині», який дозволяє накладати санкції на тих, хто надає угрупованню фінансову чи будь-яку іншу підтримку.

Також цього тижня ЄС запровадив санкції проти політичного лідера ХАМАС у Газі Ях’ї Сінвара, а ще в грудні – проти ватажка бойового крила ХАМАС Мохаммеда Дейфа і його заступника Марвана Іссу.

оренда квартири Львів

Новини