Ізраїль і ХАМАС домовляються про нове перемир’я для звільнення заручників − Reuters

Фото: Reuters

Ізраїль і ХАМАС відкриті до нової угоди про припинення вогню і звільнення заручників, утримуваних терористичним угрупованням, хоча досі є певні розбіжності щодо того, як це буде реалізовано.

Про це пише Reuters з посиланням на два єгипетських джерела в органах безпеки, повідомляє Українська правда.

«Надії на мир з’явилися в суботу, коли джерело повідомило, що керівник ізраїльської розвідки розмовляв у п’ятницю з прем’єр-міністром Катару.

ХАМАС наполягає на односторонньому визначенні списку заручників, які підлягають звільненню, і вимагає, щоб ізраїльські війська відійшли за заздалегідь визначену лінію, повідомили джерела».

За даними співрозмовників видання, Ізраїль погодився на те, щоб список склав ХАМАС, але зажадав встановити часові рамки і побачити список, перш ніж визначати час і тривалість припинення вогню, і відмовився відвести війська.

ХАМАС же заявив, що повне припинення вогню є передумовою для звільнення заручників.

«Для мене важливо чітко заявити, що ЦАХАЛ (Армія оборони Ізраїлю) сповнена рішучості виконати завдання з ліквідації ХАМАСу», – заявив офіційний представник ізраїльської армії контр-адмірал Даніель Хагарі.

«Ми відкриті до будь-яких зусиль, спрямованих на припинення ізраїльської агресії. Це основа для будь-якої дискусії», – зазначив натомість офіційний представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі.

За даними джерел, Єгипет і Катар, які раніше домовилися про тижневе припинення вогню і звільнення заручників, наполягали на прискоренні надання допомоги і відкритті контрольно-пропускного пункту Керем-Шалом до початку будь-яких переговорів.

Ізраїльський чиновник заявив, що допомогу дозволили доставити в Газу, після того, як єгипетські джерела спочатку повідомили, що вона була затримана.

КПП Керем-Шалом між Ізраїлем і Газою вперше з початку війни відкрили для вантажівок з гуманітарною допомогою у неділю. Повідомляється, що це дозволить подвоїти кількість продовольства і медикаментів, які надходять до жителів Гази.

«Днем раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, схоже, продемонстрував відкритість до переговорів, але пообіцяв зберегти інтенсивний військовий тиск», − пише видання.

оренда квартири Львів

Новини