Ізраїль знайшов командний пункт ХАМАСу під штаб-квартирою ООН у Газі

Фото: The Times of Israel

ХАМАС мав командний тунель під штаб-квартирою ООН у Секторі Гази (UNRWA).

Про це пише The Times of Israel, повідомляє Українська правда.

Армійські інженери провели репортерів іноземних ЗМІ через тунелі в UNRWA.

Штаб-квартира UNRWA знаходиться в місті Газа, на півночі, у районах, які ізраїльські війська і танки захопили на початку чотиримісячної війни проти правлячого ісламістського угруповання ХАМАС, змусивши сотні тисяч мирних жителів тікати на південь.

Репортери увійшли в шахту поруч зі школою на периферії комплексу ООН і спустилися до викладеного бетоном тунелю. За словами підполковника армії, який проводив екскурсію, двадцять хвилин ходьби задушливою спекою, вузьким і подекуди звивистим проходом привели їх під штаб-квартиру UNRWA.

Тунель, довжина якого, за словами військових, становила 700 метрів, а глибина – 18 метрів, місцями роздвоювався, утворюючи бічні кімнати. Там було офісне приміщення зі сталевими сейфами, які були відкриті і пусті. Також там був кахельний туалет. Одна велика камера була заповнена комп’ютерними серверами, інша – промисловими акумуляторними батареями.

За словами ізраїльських військових, електроенергія у тунелі подавалася саме з штаб-квартири ООН.

ЦАХАЛ вважає, що це був один з центральних командних пунктів розвідки ХАМАСу, звідки вони керували більшою частиною бою.

ХАМАС евакуювався і перерізав кабелі зв’язку, які проходять крізь підлогу підвалу штаб-квартири UNRWA.

Важкі ізраїльські обстріли і тривалі зимові дощі також могли зіграти певну роль у цьому від’їзді: кілька ділянок тунелю були забиті піском і водою по коліна.

У своїй заяві UNRWA повідомило, що звільнило штаб-квартиру 12 жовтня, через п’ять днів після початку війни, і тому «не може підтвердити або іншим чином прокоментувати» ізраїльську знахідку.

ООН розпочало внутрішнє розслідування, а низка країн-донорів заморозили фінансування через звинувачення Ізраїлю минулого місяця в тому, що деякі з його співробітників одночасно є бойовиками ХАМАСу.

Палестинці звинуватили Ізраїль у фальсифікації інформації з метою заплямувати UNRWA, яке забезпечує роботою 13 000 осіб у Секторі Гази і вже багато років є рятівним кругом для населення, що залежить від допомоги. Агентство керує школами, клініками первинної медичної допомоги та іншими соціальними службами, а також розподіляє допомогу, описуючи свою діяльність як суто гуманітарну.

оренда квартири Львів

Новини