Ізраїльські танки прорвалися до міста Хан-Юніс на півдні Сектору Гази  – Reuters

Фото ілюстративне: France24.

У неділю ізраїльські танки з боями прорвалися до центру міста Хан-Юніс в ході нового масштабного наступу на головне місто південної частини Сектору Гази.

Про це пише Reuters, повідомляє Українська правда.

Ізраїльські лідери заявили, що десятки бойовиків ХАМАСу здалися, заохочуючи до цього інших, але палестинське бойове угруповання заперечило це, назвавши заяву «брехливою і безпідставною».

Мешканці Хан-Юніса повідомили, що танки вийшли на головну дорогу, що проходить через місто з півночі на південь, після інтенсивних нічних боїв, які сповільнили просування ізраїльтян зі сходу. Військові літаки наносили удари по території на захід від місця штурму.

Повітря гриміло від постійних вибухів, а над густонаселеним містом, заповненим людьми, переміщеними з інших районів анклаву, здіймалися густі стовпи білого диму.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, який безуспішно домагався припинення вогню в Газі, заявив, що анклав перебуває в стані колапсу.

«Я очікую, що незабаром громадський порядок повністю зруйнується, і може розгорнутися ще гірша ситуація, включаючи епідемічні захворювання і посилення тиску для масового переміщення до Єгипту», – сказав він.

На протилежному кінці Сектору Гази, в північних районах, де Ізраїль раніше заявляв, що його сили в основному виконали свої завдання, жителі також описали одні з найбільш інтенсивних боїв за час війни.

оренда квартири Львів

Новини