Ізраїльські запити на зброю не дуже перетинаються з українськими – військовий експерт

Фото: РБК-Україна

Війна в Ізраїлі не сильно вплине на війну в Україні. Сполучені Штати Америки, якщо хочуть бути лідером західного світу і домінувати, не залишать Україну. Іншого шляху, як «тягнути» кілька воєн, у них немає. Так вважає керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

В ефірі програми «Головне за день на «Першому  Західному» він розповів, як ізраїльсько-палестинська війна може вплинути на отримання Україною допомоги США.

Він нагадує, що дискусії щодо обмеження надання Україні військової допомоги, розпочались ще задовго до нападу ХАМАС. Тому казати, що близькосхідна криза спровокує зменшення отримання зброї від США, не можна.  

«В інформаційному плані, безумовно, на певний час це відволікає увагу від подій в Україні. Але з точки зору практичної, фінансової, це не вплине. Бо навіть з технічного боку, ізраїльський запит на зброю, що вони оприлюднили, складається: з військових гелікоптерів, ракет для засобів ППО, зокрема, для «Залізного купола», який виробляється спільно з США, і частково для «Patriot». Тут ми перетинаємся по «Patriot». Ще вони зробили запит на розвідінформацію і на ракети для авіації. Ну позаяк ми ще не маємо F-16, то тут ми не перетинаємось», – переконаний експерт.

Загалом, за його підрахунками, в номенклатурі зброї, яку зараз надають Ізраїлю, Україна зараз перетинається на 15-20%.  Але, якщо конфлікт не буде вщухати і включиться Іран чи інші гравці – це може збільшити кризу.

«Судячи з того, як все рухається, мені здається, що на тому, що Ізраїль розгромить ХАМАС, потрохи все почне затихати і буде зменшуватись обсяг пристрастей. Тому що США продемонстрували, що вони не готові воювати з Іраном, не будуть наносити удари і вони хочуть деескалації. Тому на якийсь час воно затихне. А там далі почнуться інші перипетії: внутрішні розбірки щодо того, хто винен чи як треба було реагувати», – вважає Олександр Мусієнко.

https://youtube.com/watch?v=Q3pxY4WHOCk%3Fsi%3DLTt3ERPu6m03XL1z
оренда квартири Львів

Новини