Кабмін затвердив нову форму військового квитка

Фото: Судово-юридична газета

Кабмін затвердив нову форму військового квитка, який зможе формуватися в електронній формі засобами порталу Дія. У ньому зокрема буде інформація про те, що особа є ухилянтом, у разі вчинення такою особою адміністративного чи кримінального правопорушення у сфері військового обліку чи мобілізації.

Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Так, Кабмін постановою від 16 травня №559 затвердив Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також нову форму військово-облікового документа.

При цьому військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Постанова набере чинності 18 травня одночасно із законом про посилення мобілізації №3633-ІХ (законопроєкт 10449).

Отже, відповідно до нового порядку військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 ч. 6 статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» та не отримував такий документ до набрання чинності цією постановою Кабміну від 16 травня №559.

Фото: КМУ

Тобто, військово-обліковий документ буде виданий навіть тим, хто раніше був визнаний непридатним до військової служби чи досяг граничного віку перебування в запасі. У таких громадян, які виключені з військового обліку, військово-обліковий документ не вилучається і до нього вносяться дані про виключення із військового облік.

Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

  • в електронній формі – засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
  • у паперовій формі – на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. № 559.

Втім, як повідомили «Судово-юридичну газету» у Мінцифри, у Дії не буде військового квитка. Постановою Кабміну лише передбачено таку можливість – у разі її «технічної реалізації». На даний момент і найближчим часом такої технічної реалізації не передбачається.

оренда квартири Львів

Новини