Кадиров заявив, що у Чечні мобілізації не буде

Фото: росЗМІ

Глава Чечні Рамзан Кадиров на нараді з оперативним штабом із проведення «спеціальної військової операції» заявив, що в республіці мобілізація не проводитиметься.

Він пояснив це тим, що за час війни в Україні республіка перевиконала план, повідомляє проєкт Кавказ Реалії.

Сюжет із виступом керівника регіону вийшов у вечірньому випуску новин на ЧДТРК «Грозний». Участь у бойових діях за час війни взяли 20 тисяч людей, сказав Кадиров. Чечня перевиконала «спущений план» на 254%, заявив він. Про який план мова йде, ким і яким чином він був затверджений, не уточнювалося.

Крім того, за словами Кадирова, родичів близько 40 жінок, які намагалися напередодні провести у Грозному антивоєнний мітинг, вже мобілізовано та відправлено до України. Він також пригрозив, що будь-кого, хто вийде на мітинг, або їх чоловіків та дітей відправлятимуть «на передову».

На початку серпня глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що до участі на війні в Україні готові близько 19 тисяч жителів республіки. Голова регіону, який став найбільшим плацдармом для відправки солдатів у зону бойових дій, регулярно звітує про кількість підготовлених сил, проте об’єктивність таких оцінок викликає у експертів серйозні сумніви.

15 вересня Рамзан Кадиров заявив, що керівники російських регіонів мають провести «самомобілізацію» та підготувати добровольців для відправки на війну в Україні, не чекаючи оголошення Кремлем воєнного стану.

21 вересня Президент Росії Володимир Путін оголосив проведення у країні часткової мобілізації та підписав відповідний указ. Міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що у рамках «часткової мобілізації» планується призвати 300 тисяч осіб, проте «Нова газета. Європа» з посиланням на джерело в Адміністрації президента повідомила, що насправді засекречений пункт президентського указу дозволяє мобілізувати до мільйона людей.

Новини