Канада виділить $410 млн на підтримку України

Фото: ОП

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо на саміті НАТО у Вільнюсі оголосив про нове фінансування та проєкти на суму 541 млн канадських доларів ($410 млн) для підтримки України та зміцнення трансатлантичної безпеки.

Про це повідомила пресслужба прем’єр-міністра Канади, пише «Європейська правда».

«Прем’єр-міністр оголосив про виділення 541 млн канадських доларів нового фінансування та проєктів на підтримку України та зміцнення трансатлантичної безпеки. Нове фінансування для України ґрунтується на понад 8 млрд різнобічної допомоги, яку Канада виділила з початку 2022 року», – йдеться у повідомленні.

За словами Трюдо, Канада має намір відповісти на прямий запит України, надавши їй додаткові безпілотники з каменями.

Канада також забезпечуватиме тренування та розбудову потенціалу українських військових в рамках операції «UNIFIER» в Канаді. Цього літа Королівський військовий коледж Сен-Жан прийматиме офіцерів-курсантів з України на інтенсивну тритижневу навчальну програму, розроблену у партнерстві з НАТО в рамках Програми вдосконалення військової освіти (DEEP).

Трюдо також оголосив про виділення додаткових 48,8 млн канадських доларів ($37 млн) до Комплексного пакету допомоги для України.

Цей внесок підтримає надання НАТО нелетальної практичної допомоги Україні через передачу матеріальних засобів, в тому числі палива, мостового обладнання, пайків і засобів першої допомоги.

Канада входить до групи 11 країн-партнерів, які підписали меморандум, що визначає умови навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі Трюдо пообіцяв, що Канада більш ніж вдвічі збільшить свої військові сили в Латвії.

оренда квартири Львів

Новини