Картопля в Україні може ще подорожчати – експерт з аграрних питань

Фото: ukranews.com

Ціни на картоплю в Україні підскочили до 20-25 гривень за кілограм і зростатимуть до кінця весни. Як стверджують експерти, це на 72% більше, ніж торік.

Про причини такої ситуації в програмі  «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів експерт з аграрної політики, народний депутат України, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Картоплі позаминулої осені було багато і ціна впала до 2,50-2,70 гривень. і через це в минулому році люди не захотіли її садити. Крім того, такі погодні у мови були, що багато картоплі із заходу України було неякісної. Якісніша була на Сумщині та Чернігівщині. На заході «дірява» картопля була, з чорними цятками всередині. Через це ціна піднялась до 23-30 гривень», – пояснює експерт з аграрної політики.

Дмитро Соломчук, скриншот з відео «Першого Західного»

Більше того, він прогнозує, що за місяць вартість картоплі виросте ще – до 35 гривень за кілограм. І як наслідок, цього року всі українці масово посадять картоплю, відтак, восени знову ціни знову сильно впадуть.

«Тому в Україні треба запроваджувати рекомендаційного характеру посіви. Тому що українські малі фермери – необізнані і часто роблять помилки. Щоб не було в нас перевиробництва і дефіциту, а також була стабільна ціна. Так як в Польщі, наприклад, де є мінімально гарантована ціна. Тоді аграрій отримує прибуток», – вважає Дмитро Соломчук.

оренда квартири Львів

Новини