Кількість українців з синдромом ПТСР буде тільки зростати, але хвороба – виліковна  – очільниця НСЗУ

Фото: ТСН

Кількість українців, що звертаються за допомогою через посттравматичний синдром (ПТСР), зростає. Так, у 2023 році кількість пацієнтів з ПТСР зросла майже в чотири рази в порівнянні з 2021 роком, а за перші два місяці 2024 року діагноз встановлено такій же кількості пацієнтів, як за весь 2021 рік.

Чому так відбувається – в програмі розповіла керівниця Національної служби здоровя України (НСЗУ) Наталія Гусак.

«Це логічно, бо в країні – війна. Вже два роки у нас – повномасштабне вторгнення. До того ковід також не сприяв психологічному здоров’ю населення. Фахівці кажуть, що приблизно 20% осіб, які пережили травму, є учасниками травми або спостерігачами травматичних подій, мають таку реальність стосовно розвитку ПТСР. Статистика в цивільній системі охорони здоров’я говорить про те, що кількість людей з діагнозами ПТСР збільшується в Україні. Уже за 2024 рік ми бачимо приблизно 7 тисяч пацієнтів, яким встановлено такий діагноз», – зазначає очільниця НСЗУ.

За її словами, щодо вікового розподілу, то він – рівномірний.  Захворювання фіксують, як у дітей, так і у людей середнього та похилого віку. І хоча за світовою статистикою, кількість таких хворих буде тільки зростати, але ПТСР є здебільшого виліковним і успішно минає у більшості пацієнтів. Більше того 20% з них може доволі швидко відновитися. Тому медикиня наголошує, що не варто боятися при перших симптомах звертатись до свого сімейного лікаря.  

Скриншот з відео «Першого Західного»

Вона радить звернути увагу на здоров’я, якщо є відчуття тривоги, стрес, порушення сну, пригнічений настрій.

«З такими симптомами, а в медицині діагнозами, в 2023 році звернулись 180 тисяч українців до своїх сімейних лікарів. Тому що НСЗУ  закуповує послуги супроводу та лікування дорослих та дітей з психологічними розладами на первинному рівні. І тут у нас вже законтрактовано вже 977 закладів. І всі сімейні лікарі у цих закладах пройшли спеціальне навчання за програмою ВООЗ mhGAP і мають можливість працювати з цими діагнозами», – розповідає Наталія Гусак.

оренда квартири Львів

Новини