Колишнього путінського губернатора Севастополя арештували в Лондоні

Фото: Радіо Свобода

Колишнього російського чиновника Дмитра Овсяннікова арештували в Лондоні за звинуваченнями, що включають порушення британських санкцій проти Росії.

Про це пише BBC News з посиланням на Times.

Після російської анексії Криму в 2016 році Овсяннікова було призначено губернатором Севастополя, він обіймав цю посаду до липня 2019 року. Пізніше він був заступником міністра промисловості та торгівлі РФ, але у квітні 2020 Овсяннікова звільнили з цієї посади, формально у зв’язку зі скороченням. Цьому передував скандал, викликаний тим, що чиновник голосно матюкався в аеропорту Іжевська у відповідь на прохання пред’явити посадковий талон; також Овсяннікова виключили з «Єдиної Росії».

З 31 грудня 2020 року, задовго до повномасштабного вторгнення, Овсянніков був включений до британського списку санкцій, його активи у Сполученому Королівстві підлягали заморожуванню, а у березні 2022 року до цього було додано заборону на користування трастовими послугами. При цьому заборона на в’їзд до країни для нього не вводилася.

Повідомляється, що арештували Овсянніков удома в Лондоні. Йому звинувачують у відкритті рахунку в банку Halifax Bank of Scotland не пізніше лютого минулого року, після чого він, як стверджується, вніс туди чотири платежі на загальну суму 65 тис. фунтів стерлінгів, а також зберігав у себе 77 517 фунтів стерлінгів «кримінальної готівки», пише Times з посиланням на Національне агентство боротьби зі злочинністю.

З часу арешту Овсянніков утримується в одній із лондонських в’язниць. 20 лютого він має постати перед Королівським судом Сазерка (район на південному березі Темзи у Лондоні).

Проти Овсяннікова також діяли санкції Євросоюзу, але в жовтні 2022 року він добився їх зняття.

оренда квартири Львів

Новини