Конгрес США може підтримати конфіскацію активів РФ та розширення антиросійських санкцій

Фото: BBC

Запропонований на розгляд Палати представників Конгресу США законопроект 21st Century Peace through Strength Act («Акт про мир у XXI столітті через силу») передбачає можливість конфіскації на користь України суверенних активів РФ та розширення антиросійських санкцій.

Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова.

За її словами, у частині, що стосується України законопроєктом передбачається можливість конфіскації суверенних активів рф на користь України. Зокрема, президенту США надаються повноваження застосувати процедуру конфіскації суверенних активів з подальшою передачею відповідних коштів до спеціальних фондів (Compensation Fund, Ukraine Support Fund). При цьому, президент може узгоджувати алгоритм передачі Україні конфіскованих російських активів з державами групи семи, ЄС, Австралією та іншими партнерами США. Законпроєкт розроблено на основі документів «Reburiding Economic Prosperity and Opportunity Ukrainians Act (REPO for Ukrainians Act), які раніше було внесено на розгляд Сенату (S.200) та Палати представників (HR 4175).

Також, згідно з документом, не пізніше, ніж через 90 днів після його ухвалення президент США повинен подати Конгресу звіт у якому зазначити:

  • кожну фізичну та юридичну особу щодо якої запроваджено санкції ЄС та Великої Британії;
  • кожну фізичну та юридичну особу, які відповідає критеріям для запровадження санкцій США за законом Магнітського про глобальну підзвітність у галузі прав людини від 2016 року; Виконавчим указом президента США № 14024 (санкції пов’язані з визначеною шкідливою діяльністю уряду рф); Виконавчим указом президента США № 14068 (заборона на здійснення певних імпортних та експортних операцій, а також нових інвестицій у зв’язку з триваючою агресією рф); Виконавчим указом президента США № 14071 (заборона нових інвестицій та надання певних послуг рф у відповідь на триваючу російську агресію).

Окрім того, президент США повинен запровадити санкції проти кожної фізичної та юридичної особи ідентифікованої у вищезазначену звіті як такої, проти якої запроваджено санкції ЄС чи Великої Британії, та яка відповідає вищезазначеним критеріям санкціонування в США.

Оксана Маркарова також повідомила, що закон містить ще ряд інших санкційних положень, які не стосуються України, і передбачають активізацію боротьби з розповсюдженням фентанолу, посилення санкційної політики США, боротьбу з відмиванням коштів, посилення безпеки інформації, активізацію боротьби із злочинністю та іншими питаннями внутрішньої політики США.

оренда квартири Львів

Новини