Концепція Національного спротиву виявилась ефективною, – військовий Андрій Андрейків

Фото: sprotyv.in.ua

З січня 2022 року в Україні запрацював закон про Національний спротив. Як показала практика, він себе виправдав, бо його концепція допомагає Україні нині відвойовувати загарбані Росією території.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів капітан ЗСУ, радник голови Львівської ОВА з питань військових формувань Андрій Андрейків.

«Концепція дала легальний статус можливості людям, які проживають в межах своєї громади, адміністративно-територіальної одиниці чинити збройний опір. І вона дала позитивний ефект: ми, фактично, відбили ворога. 50% нашої території є звільнено», – наголосив військовий.

Він нагадав, що складовими Національного спротиву є три компоненти: безпосередньо територіальна оборона, Рух опору та підготовка громадян до заходів оборони.

За його словами, новим для держави в цій концепції стало те, що кожна область чи територіальна громада мала становити собою військовий підрозділ. А кожна сім’я чи кожна родина чи вулиця мали бути структурним підрозділом воєнізованого формування. За такою концепцією живе Ізраїль, Швейцарія, де громадяни мають зброю в себе вдома, є актуальними резервістами і в будь-який момент готові приєднатись до захисту своєї території.

«Для нас ця концепція виявилась актуальною і практичною тому, що через 1,5 місяці після створення територіальної оборони, її учасники вже прийняли участь на наших східних рубежах у відсічі», – сказав Андрій Андрейків.

Ще один позитивний приклад роботи концепції Національного спротиву – це захист Києва.

«Сам феномен того, що російські танки, бронемашини були підбиті на Берестейській, в 3-5 кілометрах від Генштабу і центральних органів влади, вказує на те, що кількість громадян, які взяли у цьому активну участь, були скликані до підрозділів тероборони, військкоматів», – зазначає військовий.  

За його словами, в Києві приблизно 200 тисяч цивільних громадян взяли зброю в руки, щоб захищати столицю.

оренда квартири Львів

Новини