Корвети, що будуються в Туреччині, стануть частиною потужного флоту України – Гуменюк

Скрин з відео: Укрінформ

Корвети, які будуються в Туреччині, у майбутньому мають стати частиною флоту України як морської держави, що має бути здатна забезпечити безпеку міжнародного судноплавства у своїх водах і захищатися від ворогів.

Про це розповіла керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«Ми розуміємо, що нам потрібен захист і з повітря, і з води, і з-під води. Ці висновки зроблені. Нам вдалося тиснути на досить потужний Чорноморський флот РФ і змусити його загнатися в пункт базування. Тепер нам треба обдумати, що далі робити. Тому що ми дійсно морська держава, у нас є вихід до двох морів, і маємо захищати свої інтереси в територіальному морі також.

І всі ці кораблі, які зараз будуються і в майбутньому прийдуть до України, якраз покликані реалізовувати цю функцію – щоб Україна оборонялася уже не постфактум, а стала досить потужною морською державою, яка здатна захистити себе і забезпечувати безпеку міжнародного судноплавства у наших водах», – зазначила Гуменюк.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час офіційного візиту в Туреччину відвідав корвет «Гетьман Іван Мазепа», який будується для України на верфі неподалік Стамбула для Військово-морських сил ЗСУ, а також оглянув будівництво другого корвета типу Ada для потреб ЗСУ, який отримав назву «Гетьман Іван Виговський».

У грудні минулого року стало відомо, що Велика Британія відправить Україні два тральщики для розмінування класу Sandown. Їх передадуть зі складу Королівського Військово-морського флоту Великої Британії.

оренда квартири Львів

Новини