Користувачі карток «ЛеоКарт» вже знову можуть поповнювати рахунки та перевіряти баланс – Олег Забарило

Фото: ЛМР

Ще не всі негативні наслідки хакерської атаки на систему безготівкового проїзду в громадському транспорті «ЛеоКарт» усунуті. У Львівській міськраді змогли відновити можливість поповнення та перегляду балансу на картках. Не відбувається лише списання коштів.

Про наслідки хакерської атаки на «ЛеоКарт»  в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

«Попри те, що величезних зусиль доклала вся команда «Львівавтодору» і всіх підрядників, що залучені до цього процесу, атака була досить серйозною. І на сьогодні ще не всі наслідки усунуті. Зараз пасажири вже мають можливість поповнити картки, перевірити баланс, але ряд основних сервісів були цільово відключені для того, щоб унеможливити ті чи інші зловживання. Тому на сьогодні ще не стягуються кошти з банківських карток і з «ЛеоКарт»», – зазначає Олег Забарило.

Він запевняє, що пасажири не мали би відчувати дискомфорт. В пригоді став принцип «відкладеної авторизації», який діє в основі цієї системи, коли з банківських карток гроші знімаються в наступні дні. Тобто, валідація пасажирів в системі продовжує відображатись.

«Інформація накопичується для того, щоб в майбутньому, коли ми вже цільово запустимо так званий кліринг і почнемо стягувати кошти, можна було їх стягнути. Люди валідуються, як в звичному режимі. Просто зараз є більший розрив від тоді, коли відбулась валідація і моменту, коли кошти будуть стягнуті», – пояснює посадовець.

Він не захотів говорити про те, кого підозрює у хакерській атаці, але зауважив, що департамент звернувся до львівської поліції, де встановлюють обставини і причетних.

«Так виглядає, що ціль була знищити елементи системи, а не скопіювати ті чи інші дані. Тобто, якщо би відбувалось копіювання даних, це було б видно і нашим фахівцям. Тут був акцент на тому, щоб зруйнувати зв’язки елементами системи», – пояснює посадовець Львівської міськради.

За його словами, в системі «ЛеоКарт» відбувається 350 тисяч валідацій щодня. На початках роботи безготівкової оплати у громадському транспорту готівкою продовжували користуватись 50% пасажирів. Зараз цей показник знизився до 20%.

оренда квартири Львів

Новини