Кремль посилює переслідування незгідних з його політикою і війною в Україні – ISW
- Вівторок, 23 липня 2024
Проєкт нової російської так званої контртерористичної стратегії кодифікує терміни, щоб узаконити переслідування тих, хто не згідний з політикою Кремля і його війною проти України.
Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
У звіті зазначають, що Росія робить кроки з кодифікації термінів, що розширюють російське офіційне визначення переслідуваного екстремізму в рамках її постійних зусиль з кримінального переслідування і придушення внутрішньої опозиції Кремлю і його війні в Україні.
Міністерство внутрішніх справ Росії опублікувало 22 липня проєкт нової російської так званої контртерористичної стратегії, яка встановлює юридичні визначення «русофобії» та «ксенофобії», а також змінює визначення «радикалізму», «протидії екстремізму» та «суб’єктів протидії екстремізму».
ISW зазначає, що ці визначення, особливо положення, що формулює підтримку змін до російської Конституції як «радикалізм», намагаються інформаційно пов’язати і навіть визначити опозицію до нинішніх дій і структури російського уряду як етнічну нетерпимість до росіян, які підтримують політику Кремля і війну в Україні, ненависть до російської культури та історії, а також підтримку держав, «недружніх» до Росії у свідомості росіян.
Аналітики додають, що Кремль також, ймовірно, прагне використовувати ці визначення і подальші переслідування, щоб вислужитися перед російськими так званими ультранаціоналістами, оскільки останнім часом Кремль посилює боротьбу з нелегальною міграцією на тлі етнічної напруженості під виглядом боротьби з екстремізмом, але не в змозі адекватно протистояти загрозі ісламського екстремізму в самій Росії.
Нещодавні зусилля Кремля з розширення визначення екстремізму, що підлягає кримінальному переслідуванню, та репресії в інформаційному просторі, вірогідно, були спрямовані на заохочення самоцензури серед інакомислячих росіян, а новий проєкт контртерористичної стратегії, ймовірно, також має на меті переконати росіян, що опозиція політиці та війні Кремля – це опозиція ширшому російському суспільству, культурі та ідеалам.
У пояснювальній записці до проєкту контртерористичної стратегії зазначається, що «вирішення» проблеми внутрішнього екстремізму вимагає змін у «всіх сферах державної політики, включаючи національну, міграційну, молодіжну, культурну та інформаційну (політику)».
У тій же записці також підкреслюється важливість «зміцнення традиційних російських правових і моральних цінностей», одночасно протидіючи поширенню «радикального націоналізму і неонацизму в умовах проведення спеціальної військової операції (війни в Україні) і включення нових територій (незаконно окупованих українських земель)».
Експерти підсумовують: Кремль, ймовірно, спиратиметься на наративи та ідеології, що просувають внутрішній націоналізм, щоб створити інформаційні умови для своєї тривалої військової операції в Україні та майбутньої ворожості до інших держав, які Кремль вважає ворожими, під «русофобськими» та іншими «екстремістськими ярликами».
Ключові висновки ISW за 22 липня:
Росія і Північна Корея посилюють співпрацю в судовій сфері.
Росія робить кроки з кодифікації термінів, що значно розширюють російське офіційне визначення екстремізму, який підлягає кримінальному переслідуванню, в рамках постійних зусиль з кримінального переслідування та стримування внутрішньої опозиції до Кремля і його війни в Україні.
Влада Курської області призначила критично налаштованого російського так званого військового блогера на посаду радника в обласній адміністрації, що, ймовірно, є частиною більш широких зусиль Кремля, спрямованих на заспокоєння критично налаштованих коментаторів шляхом надання їм певних репутаційних поступок в обмін на їхню більшу інформаційну лояльність.
Українські війська завдали ударів з безпілотників по російській нафтовій інфраструктурі в Краснодарському краї та військовій авіабазі в Ростовській області 22 липня.
За повідомленнями, грузинська влада оголосила в розшук близько 300 громадян Грузії, які служили добровольцями в Грузинському легіоні разом з українськими військами.
Нещодавно російські війська просунулися вперед поблизу Вовчанська, Сіверська, Торецька і Донецька.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин