Крилаті бомби допоможуть нам знищувати дорогу техніку ворога – Петро Черник

Фото: АрміяInform

Україна чекає на «крилаті бомби» GLSDB від США. Це новітні далекобійні снаряди, які розроблені компанією Boeing і яких немає ще на озброєнні США. Вони здатні вражати ворожі цілі на відстані до 150 км і мають значно розширити далекобійні можливості Збройних сил України.

Про нові бомби в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів військовий експерт Петро Черник.

«Правильно буде її назвати «ракетобомба». Бо це схрещення двигуна М-26 від реактивної системи залпового вогню HIMARS із бомбою GBU-39 із лазерним наведенням і малим діаметром. Головна перевага цієї ракетобомби – це відстань 150 км. Це доволі багато, бо головний штатний боєприпас, з яким ми працюємо з установками  HIMARS – це максимум 84 км. Розуміючи, що буферна зона для машин обов’язково має бути від 15 до  20 км, то плюс умовних 120-130 км – це дуже багато. Уся ширини окупаційної зони – це в межах 100-120 км. Отже під Азовське море можна буде діставати», – пояснює військовий аналітик.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Водночас він не вважає, що ця зброя може стати переломним моментом у боях.

«З листопада росіяни застосували керовані авіаційні бомби класу ФАБ-250, ФАБ-500, ФАБ-1500, більше ніж 1100 одиниць. Вдумаємось в цифру. І вони не зламали ходу війни. То як оцими ракетобомбами з вагою 90 кг можна щось «переламувати». Ця зброя – високоточна точкова. Її завдання – точково наносити точні удари по дорогій техніці. Особливо по таких установках, як С-400. Дивізіон їх коштує в межах 1млрд дол.», – наголошує Петро Черник.

Він вважає, що  якщо таких ракет Україні  на початку дадуть кілька десятків, то це буде дуже добре.

оренда квартири Львів

Новини