Кулеба: Німеччина взялась шукати системи Patriot для України

Фото: АрміяInform

На зустрічі 4 квітня Ради Україна-НАТО у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі Німеччина ініціювала пошук доступних систем протиповітряної оборони Patriot для Києва.

Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час зустрічі з журналістами, пише «Європейська правда».

Кулеба зазначив, що Німеччина як голова коаліції з протиповітряної оборони, що функціонує в межах «Рамштайну», «негайно ініціює аналіз усіх наявних не лише в союзників, а й узагалі у світі систем, батарей Patriot та інших систем ППО».

«І що можна зробити, які комбінації побудувати для того, щоб ці батареї були доставлені в Україну», – додав міністр.

Голова МЗС також підтвердив, що під час зустрічі Ради Україна-НАТО зосередився виключно на одній темі – постачанні систем Patriot, хоча союзники планували обговорити довгострокові зобов’язання.

«Один із дуже досвідчених міністрів сказав, що це була найжорсткіша промова міністра закордонних справ, яку він чув у своєму житті. Я перепросив за те, що зіпсував святковий настрій – день народження НАТО, але я відчував, що потрібно занурити колег у сувору реальність жителів Харкова, Одеси, Львова», – вказав Кулеба.

Він зауважив, що ті міністри, які були в Україні й чули роботу систем ППО, на відповідні прохання Києва «реагують інакше».

Нагадаємо, міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна підтримав пропозицію України передати їй системи протиповітряної оборони, які західні держави мають на своєму озброєнні, але не використовують.

оренда квартири Львів

Новини