Кулеба переконаний, що у 2024 ухвалять рішення про використання заморожених активів РФ

Фото: Радіо Свобода

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба переконаний, що рішення щодо використання заморожених російських активів для допомоги Україні буде ухвалено у 2024 році, можливо, воно буде поетапним.

Про це глава української дипломатії заявив на спільній з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі пресконференції у Києві, повідомляє Укрінформ.

«Україна спільно з партнерами зробить рішення щодо використання заморожених російських активів у 2024 році, тобто це рішення буде ухвалено у 2024 році, я не маю в цьому жодних сумнівів, знаючи динаміку цих дискусій», – сказав Кулеба.

Він зауважив, що ухвалення цього рішення має свої складнощі і, можливо, це відбуватиметься поетапно, тобто спочатку щодо податку на прибуток із замороженого активу, щодо самого прибутку і зрештою щодо самого активу.

«Але те, що ми ідемо цим шляхом, вже є перші результати, і це рішення буде в 2024 році, – це факт», – закцентував очільник МЗС.

Кулеба додав, що в ідеалі ми хотіли б, щоб протягом 2024 року всі заморожені російські активи були завантажені на заарештований у Канаді російський літак і прилетіли до нас в Україну, де ми зможемо їх використовувати.

«А якщо без жартів, то сподіваємось, що Канада завершить усі судові і юридичні процедури, і що цей літак стане важливим прецедентом – символом передачі не фінансового, а матеріального російського активу Україні», – зазначив міністр.

Нагадаємо, у понеділок, 29 січня, посли Європейського Союзу підтримали пропозицію використати прибутки від заморожених активів РФ на допомогу для України.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо на пресконференції в Києві у червні 2023 року заявив, Канада конфіскувала транспортний літак Ан-124 підсанкційної російської компанії «Волга-Днепр», який перебуває у Торонто, та розпочала процес його передачі Україні.

оренда квартири Львів

Новини