Кулеба підтвердив призупинення надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном

Фото: Суспільне

Україна призупинила надання консульських послуг своїм громадянам призовного віку, які перебувають за кордоном, оскільки у теперішніх умовах головним пріоритетом є боротьба за виживання України.

Про це написав у Твіттер міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення.

«Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна.

Крім того, обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює».

Очільник МЗС наголосив, перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому він учора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном.

Дмитро Кулеба додав, що невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до набрання чинності закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» та після набрання ним чинності.

оренда квартири Львів

Новини