Кулеба про винищувачі: Постійно ведемо роботу з побудови коаліції

Фото: МЗС України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що постійно ведеться робота щодо побудови коаліції літаків.

Про це він сказав в коментарі Укрінформу в Гаазі.

«Ми постійно ведемо цю роботу з побудови авіакоаліції чи коаліції літаків як її називають. Дійсно, з огляду на складність технології та обслуговування літаків, то тут буде потрібне колективне рішення. Ще немає жодної країни, яка б сказала так, але так само немає жодної країни, яка б сказала ні. Це абсолютно відкрита опція. Я думаю, що зрештою це питання буде вирішено позитивно, але з огляду на складність питання, технологічну складність питання ухвалення цього рішення займе певний час», – сказав він.

Кулеба також розповів, як винищувачі можуть допомогти Україні.

«Винищувачі мають дві функції: перша функція – це бути складовою системи ППО та підсилювати системи протиповітряної оборони для перехоплення і знищення повітряних цілей і друга – для прикриття з повітря оборонних і наступальних дій наземних військ… Власне дві базові функції, і обидві нам дуже потрібні», – зазначив він.

Міністр наголосив на необхідності якнайшвидшого початку навчання українських пілотів.

«Якщо підготовка на танки це декілька тижнів, то підготовка на літак це мінімум декілька місяців», – зазначив він.

Як повідомлялося, перші танки Leopard, які Нідерланди разом з Німеччиною та Данією планують передати Україні, будуть відправлені, щойно вони матимуть бойову готовність.

Голова уряду Нідерландів відмовився називати точні дати постачання танків, підкресливши: треба упевнитись, що екіпажі мають бойову готовність, але, за його словами, щойно перші танки будуть готові, вони будуть передані Україні.

Нідерланди разом з Німеччиною та Данією планують поставити Україні близько 100 танків Leopard.

оренда квартири Львів

Новини