Кулеба: Україні потрібні поставки зброї та боєприпасів без обмежень

Фото: Delfi

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який перебуває у Вільнюсі, заявив, що Україна потребує необмежених поставок зброї та боєприпасів для боротьби з російськими військами.

Про це пише Delfi.

«Стратегія допомоги Україні по краплях більше не працює. Якщо все продовжуватиметься так, як зараз, то добром не закінчиться ні для кого», – заявив голова української дипломатії.

«Необмежені та своєчасні поставки усіх видів зброї та боєприпасів необхідні Україні для перемоги над Росією», – додав він.

Після зустрічі зі своїми балтійськими та французькими колегами він наголосив, що епоха миру в Європі закінчилася. «Слабкі рішення – більше війни, сильні рішення – кінець війни. Це дуже просто», – сказав Куліба.

Він наголосив, що ці сильні рішення обговорювалися в Парижі наприкінці лютого. Тоді після зустрічі країн, що підтримують Україну, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що можливість відправки західних військ в Україну не можна виключати. У відповідь на заяву Макрона більшість європейських союзників заявили, що не відправлятимуть війська в Україну, а посадовці Франції припустили, що війська можуть бути відправлені для підтримки таких операцій, як розмінування, а не для боротьби з російськими військами.

Литовські представники, у свою чергу, заявили, що розглядають можливість відправлення військ в Україну для навчання українців, але наразі головним пріоритетом залишається підтримка зброєю та боєприпасами.

«Я щиро не розумію, чому питання про навчальні місії викликає стільки складнощів та дискусій. У період з 2014 до 2022 року в Україні дуже ефективно діяла безліч навчальних місій, – сказав український міністр. Я не бачу причин, чому це не могло б продовжитися», – додав він.

оренда квартири Львів

Новини