Кулеба зізнався, що у питанні Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ прогресу немає

Фото: Суспільне

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що питання створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії є єдиним, у якому не досягнуто практичного прогресу.

Про це він сказав перед початком конференції «Відновлення справедливості для України» в Гаазі, повідомляє «Європейська правда».

Він назвав питання створення Спеціального трибуналу найскладнішим, оскільки, за його словами, зіштовхнулися дві різні концепції майбутнього трибуналу.

«Одні вважають, що варто запускати трибунал просто зараз, без вирішення юридичних питань, створити трибунал, який зможе судити особисто президента Путіна і ще двох людей. Інша група вважає, що поки це питання не вирішене, немає сенсу запускати трибунал», – зазначив Кулеба.

«Це єдине питання, де немає якогось практичного прогресу, а продовжується дискусія щодо параметрів трибуналу», – сказав він, зазначивши, що очікує насичену і проблемну дискусію з цієї теми.

«В усіх інших питаннях ми перейшли у практичні фази, видаються ордери на арешт Міжнародного кримінального суду, запускається робота компенсаційного механізму, група прокурорів тут, у Гаазі, збирає докази вчинення злочину агресії та готує обвинувачення, але, власне, ще немає місця, куди це обвинувачення подати. Це останній елемент, який нам потрібно вирішити, і сьогодні ми, зокрема, будемо про це говорити», – уточнив міністр.

Нагадаємо, в Офісі президента назвали блок про відповідальність Росії в безпековій угоді з Нідерландами «найсильнішим» серед усіх вже підписаних двосторонніх угод, у ньому йдеться у тому числі про Спецтрибунал щодо агресії Росії у Гаазі.

оренда квартири Львів

Новини