Культуру треба боронити, не менше ніж територію, – Богдан Тихолоз


Культурні символи треба також охороняти. Війна закінчиться, а культурні цінності – вічні. Якщо ми зараз не будемо про них думати, то втратимо більше, аніж просто шмат землі. Таку думку в ефірі «Першого Західного» висловив директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

«Але це справа не тільки працівників культури, але й спільнота має розуміти важливість. Чим для нас є Софія Київська? Вона є символом нашої історії, ідентичності. Тому їх (культурні символи – ред..) треба також боронити, як і нашу територію», – сказав літературознавець.

Він вважає, що про культуру під час війни не можна забувати.

«Це не просто локальний військовий конфлікт. Це глобальне зіткнення цивілізацій. Це війна цивілізації насильства, підкорення, облуди і брехні з цивілізацією свободи і гідності. Я переконаний, що сьогодні доля цивілізації свободи і гідності вирішується тут, в Україні. А світом цих цінностей є культура», – переконаний Богдан Тихолоз.

Тому і для працівників культури під час війни є робота. «Ми можемо комунікувати через соціальні мережі, сайти, через відео- і аудіо контент, і врешті, інтегруючись з іншими людьми, які зараз тут у Львові зібрались. Ми – дуже різні, ми – велика країна, але ми – країна рівних, вільних людей, які вміють сприймати інакшість заради спільної мети», – говорить музейник.

Але водночас він розповів, що працівники їхнього музею знайшли собі ще один обов’язок.

Зокрема, на базі Дому Франку сформували добровольче формування імені Петра Франка. До нього долучились не тільки працівники, але й люди з їхньої спільноти, які готових боронити зі зброєю в руках культурні цінності.


оренда квартири Львів

Новини