Купівля-продаж криптовалюти під час війни ускладнилася, але бар’єрів нема – Віталій Рисін
- Четвер, 22 вересня 2022
Україна потрапила в трійку лідерів з використання криптовалюти. Перше місце займає В’єтнам, на другому – Філіппіни. Таке дослідження опублікувала аналітична блокчейн-компанія Chainalysis.
Про те, чому українці так прихильні до цієї валюти – в ефірі «Першого Західного» розповів професор кафедри фінансів ЛНУ «Львівська політехніка» Віталій Рисін.
«На мою думку, криптовалюта для українців приваблива передовсім тим, що на ній можна отримати непоганий дохід в короткостроковому періоді через коливання курсу. Але проблема в тому, що курс коливається, як в один, так і в інший бік. І як показує практика, заробити важче, ніж втратити», – говорить експерт.
За його словами, багато людей, які намагаються купувати криптовалюту, не надто обізнані зі специфікою ринку, тому не можуть прогнозувати, як буде розвиватись ситуація, відтак, криптовалюта вважається нестабільною валютою, тому програє звичайній.
Віртуальні гроші цікаві і для бізнесу, але поки підприємці обережно ставляться до цього через ризики.
«Бізнес бачить в цьому можливість збільшення обсягів реалізації товарів і послуг. Тому, якщо будуть належні підстави і відсутні законодавчі обмеження в плані приймання криптовалюти як засобу платежу – бізнес буде з радістю це робити. Єдине питання – це волатильність: зміна курсу і вартості», – пояснює Віталій Рисін.
Поки що криптовалюта в Україні не оподатковується. Хоча закон «Про віртуальні активи» прийнятий, але він не введений в дію, зазначає експерт.
«Є питання, що операції з криптовалютою мають оподатковуватись так само, як з іншими фінансовими активами. В Україні поки такого немає, тому в криптовалюти – трохи «підвішений» статус», – додає Віталій Рисін.
Якщо закон запрацює, то на його думку, це може відштовхнути від криптовалюти власників якихось капіталів незаконного походження. Що стосується тих, хто вкладає чесно зароблені гроші – проблем не буде.
З початком війни, за словами експерта, в Україні виникли ускладнення з купівлею продажем криптовалюти через певні обмеження, які були запроваджені банками: передовсім, обмеження обсягів операцій за платіжними картками, крім того, деякі операції з валютою банками можуть розглядатись, як ризиковані. Але, на думку, Віталія Рисіна, не можна сказати, що під час війни існують бар’єри на шляху купівлі-продажу криптовалюти.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин