Китай хоче мирної конференції для врегулювання «української кризи», але за участі РФ

Фото: DW

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що підтримує проведення мирної конференції для врегулювання «української кризи», але тільки якщо в ній візьмуть участь і Росія, і Україна.

Про це повідомляє Центральне телебачення Китаю (CCTV), пише Українська правда.

Китай не називає війну в Україні «війною», у повідомленні китайська сторона називає російсько-українську війну – «кризою».

«Китай заохочує і підтримує всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи (війни – ред.), виступає за своєчасне скликання міжнародної мирної конференції, схваленої російською та українською сторонами, з рівною участю всіх сторін і чесним обговоренням всіх мирних варіантів, і готовий підтримувати тісну комунікацію з усіма зацікавленими сторонами».

Про це Сі Цзіньпін заявив вранці 16 квітня на зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

Шольц і Сі, коментуючи війну, заявили, що «віддані цілям і принципам Статуту ООН, виступають проти використання ядерної зброї або нападів на мирні ядерні об’єкти, належним чином вирішують питання міжнародної продовольчої безпеки і дотримуються міжнародного гуманітарного права».

Сі також заявив, що для відновлення миру в Україні слід дотримуватися наступних принципів: «По-перше, зосередитися на загальній ситуації миру і стабільності, а не переслідувати егоїстичні інтереси. По-друге, охолоджувати ситуацію, а не підливати масла у вогонь. По-третє, створювати умови для відновлення миру, а не сприяти подальшій інтенсифікації конфліктів. По-четверте, зменшити негативний вплив на світову економіку і утриматися від дестабілізації глобального промислового ланцюга поставок».

Після зустрічі Сі і Шольц прогулялися і пообідали разом. На зустрічі був присутній міністр закордонних справ Китаю Ван Ї.

Нагадаємо, Україна запросила лідера Китаю Сі Цзіньпіна взяти участь у глобальному «саміту миру» у Швейцарії, який запланований на 15-16 червня.

На початку травня лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає кілька європейських країн – за даними джерел, після Франції та Сербії він приїде до Угорщини.

14 квітня Олаф Шольц розпочав триденний візит до Китаю, під час якого зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпінем для обговорення зокрема війни Росії проти України.

оренда квартири Львів

Новини